Podatki wcale nie muszą wzrosnąć!

- Nie mam zwyczaju składać deklaracji, których mógłbym nie spełnić. Podpisanie takiego zobowiązania byłoby przejawem braku odpowiedzialności, ponieważ to deklaracja na następne cztery lata, w czasie których moją pojawić się różne okoliczności na przykład w gospodarce, które w tej chwili trudno byłoby przewidzieć - powiedział Marek Rząsa, poseł PO. Fot. Monika Kamińska

PODKARPACIE. Politycy deklarują jak będą głosować w sprawie podatków

Nasza redakcja dołącza do akcji pod patronatem „Pulsu Biznesu”. Wraz z organizatorami akcji zażądamy od polityków pisemnych deklaracji, że nie zagłosują za podwyższeniem podatków.

Amerykańskiemu społeczeństwu udało się nakłonić swoich polityków do podpisywania takich oświadczeń. „Super Nowości” już zaczęły zwracać się o podpisanie podobnych  przez Podkarpackich posłów i senatorów ze wszystkich opcji politycznych.

W ramach akcji odwiedziliśmy już część biur poselskich i uzyskaliśmy stanowisko części polityków na temat tego jak będą głosować w sprawie podatków. Podpisania zobowiązania odmówił poseł PO z Przemyśla, Marek Rząsa, od niedawna członek prezydium Klubu Parlamentarnego Platformy. – Nie mam zwyczaju składać deklaracji, których mógłbym nie spełnić – powiedział nam Rząsa uzasadniając swoją odmowę. – A podpisanie takiego zobowiązania byłoby przejawem braku odpowiedzialności, ponieważ to deklaracja na następne cztery lata, w czasie których moją pojawić się różne okoliczności na przykład w gospodarce, które w tej chwili trudno byłoby przewidzieć – dodał.

Przewidywalny sukces
Na naszą akcję pozytywne zareagowała opozycja. Wiemy już, że deklarację podpisał Stanisław Ożóg poseł z PiS-u. Pozytywnie zareagowali również Stanisław Piotrowicz, oraz Piotr Babinetz, obydwaj to posłowie z PiS.  – Myślę, że jest to interesująca akcja, która powinna prowadzić do zastanowienia się parlamentarzystów, szczególnie koalicji rządzącej nad tym czy idą dobrą drogą starając się podwyższyć podatki– podsumował Piotr Babinetz.
To nie koniec naszej akcji, bo podpisy zebraliśmy dopiero od kilku Podkarpackich parlamentarzystów. Będziemy nadal, odwiedzać ich biura poselskie, spotykać się z nimi i naciskać, aby jednoznacznie powiedzieli, naszym Czytelnikom, czyli swoim wyborcom jak będą głosować w sprawie podwyższenia podatków.

Artur Getler, emka, wz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments