Podatki wcale nie muszą wzrosnąć!

- Podatki są obowiązkową daniną, którą każdy obywatel musi zapłacić państwu. To element czegoś co w naukach politycznych nazywa się umową społeczną. Podatków nie płacimy za nic - mówi dr Piotr Bajda, politolog i pomysłodawca akcji “Stop podatkom”.

PODKARPACIE. Politycy deklarują jak będą głosować w sprawie podatków.

Nasza redakcja dołącza do akcji pod patronatem “Pulsu Biznesu”. Wraz z organizatorami akcji zażądamy od polityków pisemnych deklaracji, że nie zagłosują za podwyższeniem podatków. Amerykańskiemu społeczeństwu udało się nakłonić swoich polityków do podpisywania takich oświadczeń. “Super Nowości” już zaczęły zwracać się o podpisanie podobnych deklaracji przez  podkarpackich posłów i senatorów ze wszystkich opcji politycznych.

W ramach akcji odwiedziliśmy już część biur poselskich i uzyskaliśmy stanowisko części polityków na temat tego jak będą głosować w sprawie podatków. Pozytywnie na naszą inicjatywę odpowiedziała opozycja. – Podpiszę taką deklarację, moje słowa można traktować, tak jakbym już ją podpisał – stwierdził Kazimierz Jaworski , senator Solidarnej. Deklarację podpisał również Stanisław Ożóg, poseł PiS.  Propozycję poparli też m. in. Stanisław Ożóg oraz Zbigniew Chmielowiec obydwaj to parlamentarzyści z PiS-u.

Poparli nas kolejni posłowie

– Nie ma mowy, żeby głosował za podwyższeniem jakichkolwiek podatków – powiedział mielecki poseł PiS, Zbigniew Chmielowiec. – Ja rozumiem, że sytuacja finansów w kraju jest trudna. Zdaję sobie też sprawę, że trzeba szukać dodatkowych źródeł pieniędzy. Ale nie wolno tego robić kosztem obywateli. Deklarację “Stop podatkom” swoim podpisem opatrzył również Krzysztof Popiołek, mielecki poseł PiS. – Będę głosował przeciwko wszystkim próbom podwyższenia podatków – zadeklarował poseł.

Trudny wybór

Naszej deklaracji nie zgodził się podpisać Tomasz Kamiński poseł SLD. Miał on dość ciężki orzech do zgryzienia. – Jestem przeciwny podnoszenia podatków, ale gdyby było głosowanie nad wyższymi podatkami dla bogatych to zagłosował bym za. Dlatego nie popiszę oświadczenia, żeby w razie takiego głosowania mógł za podniesieniem – wyjaśnił poseł Kamiński.

Czekamy na odpowiedź

Nasze deklaracje trafiły już do rąk Zbigniewa Rynasiewicza oraz Piotra Tomańskiego. Obydwaj parlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej poprosili o czas na zapoznanie się z deklaracjami i przemyślenie decyzji. Czekamy więc na ich odpowiedź. Wzór deklaracji dostarczyliśmy do biura poselskiego Jana Burego posła PSL. Z samym posłem nie skontaktowaliśmy się. Jego biuro nie dało nam też konkretnej odpowiedzi.

Naszą deklarację zgodzili się podpisać

– Stanisław Piotrowicz, poseł PiS

– Stanisław Ożóg, poseł PiS

– Piotr Babinetz, poseł PiS

– Kazimierz Jaworski, senator SP

– Mieczysław Golba, poseł SP

– Zbigniew Chmielowiec, poseł PiS

– Krzysztof Popiołek, poseł PiS

Naszej deklaracji nie zgodzili się podpisać

– Marek Rząsa, poseł PO

– Mieczysław Kasprzak, poseł PSL

– Tomasz Kamiński, poseł SLD

– Krystyna Skowrońska, posłanka PO

Artur Getler, Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
9 lat temu

Przeciez ta reszta nie ma wlasnego rozumu czeka co im wódz powie i czy pozwoli podpisac-śmieszni ludzie.
A pozwoli jesli nie bedzie takiego glosowanie inaczej zakaze-banda na stołkach i tyle