Podatki wcale nie muszą wzrosnąć!

W czwartek odwiedziliśmy biura poselskie Andrzeja Szlachty (PiS), Stanisława Ożoga (PiS) oraz Jana Burego z PSL. Niestety posłów nie zastaliśmy ale oświadczenia zostawiliśmy pracownikom biur. Fot. Katarzyna Szczyrek

PODKARPACIE. Będziemy pytać posłów jak będą głosować w sprawie podatków.

Nasza redakcja dołącza do akcji pod patronatem “Pulsu Biznesu”. Wraz z organizatorami akcji zażądamy od polityków pisemnych deklaracji, że nie zagłosują za podwyższeniem podatków.

Amerykańskiemu społeczeństwu udało się nakłonić swoich polityków do podpisywania takich oświadczeń. „Super Nowości” już zaczęły zwracać się o podpisanie podobnych deklaracji przez  Podkarpackich posłów i senatorów ze wszystkich opcji politycznych.

– Podatki są obowiązkową daniną, którą każdy obywatel musi zapłacić państwu. To element czegoś co w naukach politycznych nazywa się umową społeczną – mówi dr Piotr Bajda, politolog i pomysłodawca akcji “Stop podatkom”. Podatków nie płacimy za nic. Mają one sfinansować funkcjonowanie państwa. Państwo ma nam natomiast w ramach tych podatków zapewnić bezpieczeństwo, opiekę zdrowotną i społeczną w razie nieszczęścia lub choroby. Ma zagwarantować edukację naszych dzieci. Pracodawcom ma umożliwić prowadzenie działalności gospodarczej. – Właśnie chęć powrotu do tak rozumianej umowy między rządzącymi a rządzonymi był dla nas inspiracją – dodaje Piotr Bajda.

W czwartek udaliśmy się do rzeszowskich biur poselskich. Zawitaliśmy m. in. do biura Andrzeja Szlachty i Stanisława Ożoga z PiS-u oraz do biura Jana Burego z PSL-u. Nigdzie posłów nie zastaliśmy bo byli w Sejmie, w którym w czwartek sporo się działo. Nie sposób też było się do posłów dodzwonić bo byli zajęci podczas obrad komisji sejmowych. Posłowie, których udało nam się wziąć na spytki jeszcze w środę różnie reagowali na pomysł deklaracji. Opozycja, przyklasnęła mu chętnie i gotowa była podpisać się pod deklaracjami obiema rękami. Trudniej było z PO. Posłowie z rządzącej koalicji, albo tłumaczyli nam, że taka deklaracja była by z ich strony jest nieodpowiedzialna  albo stwierdzali, że to tylko propaganda. W każdym razie politykom z trudem przychodziło przyznanie się, ze deklaracji nie podpiszą.

Nasze działania będziemy kontynuować. Podkarpaccy posłowie mogą się spodziewać, że będziemy ich odwiedzać z deklaracjami. Mamy nadzieję, że większość z nich pozytywnie zareaguje na społeczną inicjatywę i zapewnią społeczeństwo, że przy podwyższaniu podatków palców maczać nie będą.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
budek
budek
9 lat temu

podatek wcale nie powienien wzrosnąć a ulgi na dzieci powinny zostać, rząd odebrał nam wszystkie ulgi zostawił tylko to i teraz to też chcenam odebrać jestem rozgoryczona postępem tuska i jego świty… mam nadzieję że mu to nie ujdzie na sucho…