Podejrzani o 12 przestępstw ukarani

Fot. KPP

STALOWA WOLA. Policjanci z posterunku w Zaklikowie zakończyli prowadzenie postępowania wobec trzech młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o 12 przestępstw popełnionych w 2011 roku na terenie powiatu stalowowolskiego i sąsiednich. Mężczyźni odpowiedzą za sześć włamań i sześć kradzieży. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Początek tej sprawie dało zgłoszenie mieszkańca Lipy, który końcem listopada 2011 roku powiadomił zaklikowskich stróżów prawa o kradzieży piły spalinowej oraz oleju napędowego w kanistrach. Pokrzywdzony swoje straty oszacował na 600 złotych.

Prowadząc czynności wyjaśniające w tej sprawie śledczy ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 23-letni mieszkaniec Lipy. W wyniku przesłuchania podejrzanego, a także przeszukań w miejscu jego zamieszkania, funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia. Odzyskali też część skradzionego mienia. Mężczyzna został doprowadzony do stalowowolskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego policyjny dozór.

W toku dalszych działań policjanci ustalili, że 23-latek ma na swoim koncie znacznie więcej przestępstw. Mężczyzna nie działał sam. Miał dwóch wspólników. Jeden z nich był jego rówieśnikiem, drugi to 20-latek. Obaj byli mieszkańcami powiatu stalowowolskiego. Policjanci udowodnili tej trzyosobowej grupie popełnienie 12 przestępstw. Dopuścili się 6 kradzieży i 6 włamań. Terenem ich działania był powiat stalowowolski, tarnobrzeski oraz janowski. Okradali budowy, włamywali się do magazynów i garaży. W ich zainteresowaniu były piły spalinowe, elektronarzędzia, kable oraz inne przedmioty. Straty spowodowane ich przestępczą działalnością wyniosły ponad 20 tysięcy złotych.

Policjanci w tej sprawie odzyskali skradzione przedmioty o wartości blisko 3 tysięcy złotych. U podejrzanych zabezpieczono też mienie na kwotę 2100 złotych na poczet przyszłych zobowiązań. Mężczyźni skorzystali  z możliwości dobrowolnego poddania się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz obowiązkowi solidarnego naprawienia wyrządzonych szkód.

tc/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments