Podejrzany o profanację zatrzymany

Zabezpieczone przez policjantów obrazy. Fot. KMP Przemyśl
Zabezpieczone przez policjantów obrazy. Fot. KMP Przemyśl

PRZEMYŚL. Policjanci z Przemyśla zatrzymali podejrzanego o uszkodzenia kapliczek w Kalwarii Pacławskiej. Jest to 19-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego.

W piątek (3.01.) wieczorem w prowadzonych od dwóch dni czynnościach nastąpił przełom. Funkcjonariusze z przemyskiej komendy zatrzymali 19-letniego mężczyznę. Śledczy postawili mu zarzut znieważenia obiektu kultu religijnego i wysłuchali jego wyjaśnień.

Mężczyzna przyznał się do profanacji kapliczek i obrazów. Nie podał racjonalnych motywów swojego działania.

W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci ujawnili jeden z elementów, który może pochodzić z miejsca zdarzenia. Jest to fragment rynny oderwanej z jednej z kapliczek.

Aktualnie trwają dalsze czynności mające na celu ustalenie, czy młodemu mężczyźnie przy popełnianiu tego przestępstwa towarzyszyły inne osoby.

KMP Przemyśl/en

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bramkarz
Bramkarz
7 lat temu

Słuchaj ty katolik z fary tak się zastanawiam : kto jest bardziej winny tego co wypisujesz ty czy twoi rodzice Bo jeśli ci ludzie którzy się dopuscili tego co zostało opisane w artykule też tak myśleli jak ty a słyszeli to w swich domach czytaj rodzinach to jesteś na równi pochyłej i opamiętaj się puki czas Są chyba jakieś cywilizowane sposoby wyrażania protestu a nie profanacja rzeczy swiętych Bo w myśl tego co wypisujesz to należało by ci uciąc język abyś nie bredził lub rękę abyś nie pisał zgorszenia
Mimo wszystko pozdrawiam i życzę w Nowym Roku abyś przejrzał

katolik z fary
katolik z fary
7 lat temu
Reply to  Bramkarz

Oczywiscie ze masz racje. Nie popieram niszczenia obiektow kultu chodz jest to przekroczenie 1-go Przykazania Bozego. „Nie bedziesz mial Bogow cudzych przede mna…” Moja opinia dotyczyla czego innego. Chodzilo mi o poszanowanie wiernych przez kler ktory gardzi swoimi parafianami a ktorych bezwstydnie wyzyskuje. Wierni poswiecili swoj czas i zasoby finansowe budujac koscioly, plebanie aby kaplani pomagali im czcic Boga, a co sie stalo ? Urosl ogromny Rak na ciele Kosciola ktory zjada tych ktorzy go karmia. Gdyby jeszcze ci ksieza zaprzestali na kazaniach gadac na tematy polityczne i przestali wołac o pieniadze jakich ich wiecznie im mało ! Jak ich… Czytaj więcej »

MK
MK
7 lat temu

katolik z fary –

I to są twoje „argumenty”, przemawiające za tym, że można niszczyć, podpalać i dewastować ???
Upodla ludzi chazarska dzicz, każąca zapierniczać do 67 roku życia, żeby NIE MIEĆ emerytury, sprzedająca POLSKIE banki (bo kapitał nie ma narodowości), a do tego strasząca podatkiem katastralnym, prywatyzacją lasów i szpitali.

Ale tego nie dostrzegasz, tak jak każde głupie bydle.

katolik z fary
katolik z fary
7 lat temu

Narzucanie sie ksiezy a zwlaszcza biskupow, a wiec KLERU w zycie publiczne i zmuszanie zwyklych obywateli aby byli podlegli i upodlani poprzez kler katolicki bedzie powodowalo zwiekszenie ilosci takich przypadkow.
To sa protesty ludzi ktorzy nie chca byc niewolnikami KLERU.
Jezeli kler w Polsce chce aby Kosciol Katolicki byl szanowany
MUSI ZAPRZESTAC UPADLANIA I ZNIEWALANIA WIERNYCH.
Jezeli kler uwaza ze wazniejsze dla nie niego jest zniewolenie i upodlenie czlowieka to zniszczy Kosciol Katolicki w Polsce.
Taka też jest ideologia papieża Franciszka.

MK
MK
7 lat temu
Reply to  katolik z fary

Ja pierdzielę, kolejny nawiedzony staruch…

Posłuchaj „katoliku z fary” – księża niczym się nie „narzucają”, bo polactwo i tak robi swoje ? Dowód ? Proszę bardzo ! Trzech papieży było przeciwko in vitro, mimo tego w katolickiej Polsce in vitro jest LEGALNE, usankcjonowane przez państwo. Czy papież ekskomunikował posłow głosujących za in vitro ? Nie ! Czy posłowie (nawet katolicy) odczuli w swoim środowisku (kościół do którego chodzą, sąsiedzi z którymi mieszkają) jakies konsekwencje ? Nie ! Więc przestań chrzanić jak dziecko Urbana, bo wywołujesz tylko uśmiech politowania nad własną głupotą.