Podejrzany o stalking zatrzymany

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mieszkańcowi Zabajki, który podejrzany jest o stalking.

Nękanie pokrzywdzonej trwało od czerwca ubiegłego roku. Mężczyzna wielokrotnie podglądał  kobietę w miejscu zamieszkania, jeździł za nią samochodem podczas wykonywania przez nią obowiązków służbowych. Wielokrotnie dzwonił do drzwi. Poszkodowana była również niepokojona licznymi połączeniami telefonicznymi wykonywanymi na telefon komórkowy i stacjonarny. Znajdowała również przedmioty pozostawione na jej samochodzie.

Jak ustalili policjanci sprawca nie ograniczył się tylko do nękania. Niszczył i uszkadzał mienie należące do kobiety i jej przyjaciela. Uszkodził pojazd znajomego mężczyzny poprzez zarysowanie karoserii i oderwanie lusterka. Pomalował farbą samochód i garaż należący do poszkodowanej. Ostatnio ponownie uszkodził samochód jej znajomego wlewając do baku z paliwem płyn chłodniczy i wsypując tam ziemię. Tylko te przypadki uszkodzenia mienia pociągnęły za sobą straty sięgające niemal 3000 złotych.

Pracujący nad sprawą uszkodzeń mienia policjanci stwierdzili, że kobieta zgłaszała wcześniej przypadki złośliwego niepokojenia. Skojarzyli je z uszkodzeniami samochodów. Okresowo pojawiali się pod domem pokrzywdzonej, również w nocy z 21 na 22 września. Okazało się, że tylko tej nocy nieznany mężczyzna dwukrotnie był pod domem kobiety. Gdy podczas drugiej nocnej „wizyty” zamierzał ponownie uszkodzić samochód należący do kobiety został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Zabajki. Podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania policjanci ujawnili dowody świadczące o stalkingu. W czterech kalendarzach szczegółowo opisane był jego poczynania związane z nękaniem oraz przypadki uszkodzeń mienia. Zabezpieczono również farby w sprayu i oraz karty telefoniczne.

Ostatecznie mężczyzna usłyszał zarzuty stalkingu oraz trzykrotnie uszkodzenia mienia. Przyznał się do stawianych zarzutów. W niedzielę Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzorująca postępowanie zastosowała wobec mieszkańca Zabajki środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu zbliżania się do poszkodowanej. W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające.

tc/KMP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o