Podejrzany o wyłudzanie pieniędzy „na dopłaty” w rękach policji

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Mężczyzna, który może mieć związek z próbą wyłudzenia pieniędzy od rolników został zatrzymany w środę w Bydgoszczy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wespół z Prokuraturą Rejonową dla Miasta Rzeszowa prowadzą śledztwo w sprawie próby wyłudzenia pieniędzy na szkodę rolników korzystających z dopłat bezpośrednich. Rolnicy otrzymywali listy z logo do złudzenia przypominającym godło Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z którego treści wynikało, iż wpłata 246 złotych przyspieszy rozpatrzenie wniosku o dopłaty. Do pisma dołączony był formularz przelewu bankowego.

Według ustaleń policjantów i prokuratury, oszuści mogli rozesłać kilkanaście tysięcy takich pism. Policjanci ustalili, że w tą sprawę może być zamieszany 29-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Policjanci ustalili jego adres i w środę po południu zatrzymali go. Samo zatrzymanie na zlecenie rzeszowskich policjantów zrealizowali funkcjonariusze z Bydgoszczy. Policjanci pod nadzorem prokuratury zabezpieczają ewentualne dowody w tej sprawie.

tc/KWP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o