- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

Podejrzany o wyłudzanie pieniędzy „na dopłaty” w rękach policji

Posted By Redaktor On 21 lutego 2013 @ 13:18 In Rzeszów | No Comments

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Mężczyzna, który może mieć związek z próbą wyłudzenia pieniędzy od rolników został zatrzymany w środę w Bydgoszczy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wespół z Prokuraturą Rejonową dla Miasta Rzeszowa prowadzą śledztwo w sprawie próby wyłudzenia pieniędzy na szkodę rolników korzystających z dopłat bezpośrednich. Rolnicy otrzymywali listy z logo do złudzenia przypominającym godło Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z którego treści wynikało, iż wpłata 246 złotych przyspieszy rozpatrzenie wniosku o dopłaty. Do pisma dołączony był formularz przelewu bankowego.

Według ustaleń policjantów i prokuratury, oszuści mogli rozesłać kilkanaście tysięcy takich pism. Policjanci ustalili, że w tą sprawę może być zamieszany 29-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Policjanci ustalili jego adres i w środę po południu zatrzymali go. Samo zatrzymanie na zlecenie rzeszowskich policjantów zrealizowali funkcjonariusze z Bydgoszczy. Policjanci pod nadzorem prokuratury zabezpieczają ewentualne dowody w tej sprawie.

tc/KWP


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/podejrzany-o-wyludzanie-pieniedzy-od-rolnikow-w-rekach-policji/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.