Podejrzany o zabójstwo schwytany po… 20 latach

Fot. KWP

MEDYKA. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za zabójstwo. 42-letni obywatel Ukrainy ukrywał się od 20 lat. Poszukiwany był listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Leżajsku.

42-letni obywatel Ukrainy podejrzany jest o zabójstwo, do którego doszło w grudniu 1993 roku w Leżajsku. Ofiarą zabójcy był mężczyzna zajmujący się handlem obcymi walutami. Łupem sprawcy padły pieniądze w różnych walutach, w łącznej kwocie 80 milionów starych złotych.

Od 1993 roku podejrzany o dokonanie tego morderstwa ukrywał się na terytorium Ukrainy, często zmieniał też nazwisko. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nie ustawali jednak w próbach odnalezienia i zatrzymania mężczyzny. Dzięki pracy operacyjnej policjantów, zebranym informacjom i zaangażowaniu oficera koordynującego współpracę przygraniczną Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie z Milicją Ukraińską Głównego Zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy w obwodzie Lwowskim we wtorek, 19 marca, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę podczas odprawy granicznej na wjazd do Polski w Medyce.

42-letni Andriy D. z Ukrainy do Polski podróżował busem. Jak wyjaśnił, w Polsce miał zamiar zakupić samochód i wrócić nim na Ukrainę. W trakcie kontroli jego bagażu funkcjonariusze straży granicznej ujawnili również papierosy i alkohol, które usiłował przemycić przez granicę. Podejrzany został przewieziony do Zakładu Karnego w Przemyślu.

tc/KWP

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Mychaiłmamaradca prawny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
radca prawny
Gość
radca prawny

Za te 20 lat poszukiwan oskarżył bym prokurature i winnego ukarał sądownie.
Skoro zatrzymano tego osobnika na granicy to znaczy że znano jego dane osobowe doskonale.
Mając takie dane osobowe dlaczego nie zwrocono się do wladz Ukrainy o wydanie przestępcy.
Kto jest winien temu że nie wystosowano takiego żądania o ekstradycje przestępcy ?
Winnego OBOWIAZKOWO ukarać za lekceważenie swoich obowiązków pracowniczych za ktore bezprawnie pobierał pobory przez 20 lat i pozbawic możliwosci pracy w systemie sądownictwa w Polsce.
A może by tak ZAZADAC ZWROTU TYCH POBOROW ?
Co na to opinia publiczna ?
Proszę o wypowiedzi pod moim komentarzem.

mama
Gość
mama

Ilu takich przestepcow jest jeszcze nie zlapanych.Popieram Pana w pelni tylko z tym ze Ukr\aina to jedna wielka MAFIA i tam najlepiej sie ukryc zwlaszcza jak sie ma pieniadze.Nie wiem czy Pan byl tam kiedys ,zachecam .Wystarczy przejechac sie do Medyki i tam pieszym przejsciem do Szegini

Mychaił
Gość
Mychaił

Wspieraliśmy Ukrainę, woziliśmy ,miliony pomocy w złotówkach / pani premier . ta co słupom reklamowym u Merkel pokłony biła / i pan prezydent / splamili go za to rozbitym, jajkiem/ – politycznie nie wypadało zażądać wydania jakiegoś rezuna….