Podejrzany o zabójstwo zatrzymany

Fot. KMP Przemyśl

PRZEMYŚL. Poszukiwany na terenie Europy niebezpieczny przestępca został zatrzymany w Przemyślu. Jest podejrzany o zabójstwo.

24 czerwca mężczyzna pozbawił życia właściciela restauracji w bawarskim Weiden. Podejrzanego, który posiada obywatelstwo dwóch krajów – Niemiec i Kazachstanu, objęto Europejskim Nakazem Aresztowania. W ramach policyjnej międzynarodowej współpracy ustalono, że przestępca będzie próbował przedostać się na terytorium Ukrainy.

W piątkowe popołudnie w mieście pojawili się policjanci z Komendy Głównej Policji. Wspólnie z miejscowymi funkcjonariuszami rozpoczęli działania, których celem było zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy. Według ustaleń policjantów, 33-latek w tym czasie był na terenie Przemyśla lub w okolicach miasta.

Około godziny 21 dyżurny komendy odebrał wiadomość, że na ulicy Grunwaldzkiej nieznany mężczyzna próbował wtargnąć do jednego z mieszkań. Gdy to mu się nie udało, wyłamał drzwi i wszedł do kolejnego lokalu mieszkalnego. Wkrótce okazało się, że podobne zdarzenie miało miejsce około godziny 19 w innej części miasta.

Po północy policjanci otoczyli jedną z ogrodzonych posesji w mieście. Sprawca musiał być na jej terenie, ale w budynku byli także domownicy. Z tym wiązało się olbrzymie ryzyko. Chwilę później, przy stojącym na podjeździe samochodzie pojawił się mężczyzna. Natychmiast został rozpoznany i do akcji wkroczyli funkcjonariusze, którzy obezwładnili i zatrzymali przestępcę.

33-letni mężczyzna, w areszcie będzie oczekiwał na decyzję co do jego przekazania niemieckiemu wymiarowi sprawiedliwości. Usłyszy też zarzuty popełnienia kilku przestępstw na terenie Przemyśla. Policjanci ustalają czy na trasie swojej ucieczki nie dopuścił się innych czynów.

łuk

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.