Podhalańczycy dzieciom

Nowe meble zafundowane przez podhalańczyków trafiły do pokoju 11-letniej Amandy.

RZESZÓW. Podhalańczycy zafundowali dzieciom z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Domu Dla Dzieci i Młodzieży “Mieszko” w Rzeszowie nowe meble do pokoju dziecięcego.

Inicjatywa pomocy narodziła się w maju. Autorem był dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Stanisław Olszański. Pomysł polegał na pomocy materialnej dla wybranego domu dziecka za pieniądze zebrane w czasie licytacji różnych drobnych przedmiotów.

Mała wewnętrzna licytacja odbyła się 28 maja w czasie balu podhalańskiego z okazji święta brygady. Wszystkie przedmioty wystawione zostały przez jednostki 21. BSP. Licytowano m.in. “Laskę Huculską”, ryngrafy batalionów, zegar z oznaką rozpoznawczą 21. BSP, fajkę oraz wiele innych. Najwyższą cenę, równo 800 zł, osiągnął stary zegar wystawiony przez 21. Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej z Jarosławia.

Łączna zebrana suma to ponad 4200 zł. Dodatkowo w dowództwie brygady kilku żołnierzy przekazało dodatkowe datki. Zakupione w lipcu dla dzieci meble osobiście wskazała dyrektor placówki Urszula Polanowska zgodnie z aktualnymi potrzebami. Trafiły one do pokoju 11-letniej Amandy. – Są ładne, duże, można wszystko w nich schować – powiedziała dziewczynka po ich zamontowaniu. – Opłacało się, choćby za ten jeden uśmiech dziecka – komentuje dowódca brygady.
kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments