- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

Podhalańczycy na zawodach w Alpach

Posted By Redaktor On 24 marca 2011 @ 14:33 In Rzeszów | No Comments

RZESZÓW. Co dwa lata w połowie marca we wschodnich Alpach 6 Brygada Piechoty Górskiej Armii Austriackiej przeprowadza zawody piechoty górskiej o nazwie Edelweiss Raid.

W zawodach wzięli udział żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

W sumie wystartowało 19 drużyn (10 austriackich, po 3 drużyny wystawiły Niemcy i Szwajcaria oraz po jednej Belgowie, Czesi i Polacy). W ciągu dwóch dni, 8 osobowe drużyny musiały pokonać dystans 40 km w górach przy jednoczesnej różnicy wysokości terenu 4 tys. m w górę i taką samą w dół.

Marsz odbywał się na nartach tourowych. Dodatkowo, w czasie całej trasy uczestnicy wykonywali wiele zadań. Do najciekawszych zaliczało się prowadzenie akcji ratunkowej w przypadku zasypania przez lawinę, zjazd na nartach w 4 osobowych zespołach związanych liną, strzelanie w warunkach górskich przy dużej różnicy wysokości pomiędzy celem, a strzelającym, zjazd na linie oraz podjęcie i wyciągnięcie rannego. Jednak najwięcej kłopotu sprawiał marsz w skrajnie ekstremalnych warunkach, jakie fundują zawodnikom zimowe i śnieżne Alpy. W zawodach podhalańczycy zajęli 14 miejsce.

ga


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/podhalanczycy-na-zawodach-w-alpach/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.