Podhalańska brygada powiększa się

Oznaka rozpoznawcza 21. Batalionu Logistycznego.

RZESZÓW. Do końca 2011 r. w Rzeszowie powstanie 21. Batalion Logistyczny, który wejdzie w skład 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Z początkiem lipca rozpoczęło się formowanie jednostki.

– 21. Batalion Logistyczny (21. blog) zgodnie z rozkazem Dowódcy Wojsk Lądowych stacjonował będzie w Rzeszowie przy ul. Langiewicza, w kompleksie koszarowym, po rozformowanym w ubiegłym roku 5. Batalionie Zmechanizowanym – informuje kpt. Konrad Radzik, oficer prasowy 21. BSP. Teraz w koszarach stacjonują 21. kompania remontowa i 21. kompania zaopatrzenia, które również po rozformowaniu do końca roku wejdą w skład batalionu.

21. blog osiągnie gotowość 1 stycznia 2012 r. Będzie to zupełnie nowa jednostka wojskowa, jaka jeszcze nigdy nie istniała w szeregach 21. BSP. W skład 21. blog wejdzie: dowództwo, sztab, pluton dowodzenia, zespół zabezpieczenia medycznego, kompania zaopatrzenia oraz kompania remontowa. – Batalion liczył będzie docelowo ok. 300 stanowisk, a jego głównym zadaniem będzie zabezpieczenie logistyczne brygady – mówi kpt. Radzik.

W tym roku to druga nowa jednostka 21. BSP po 16. Batalionie Saperów z Tczewa. Zasilił on szeregi podhalańczyków w kwietniu, a docelowo stacjonował będzie w Nisku.
kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments