Podkarpacie podczas prezydencji

Fot. Adam Cyło

RZESZÓW. Dziś, na 10 dni przed rozpoczęciem polskiej Prezydencji w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się seminarium informacyjne zatytułowane „Podkarpacie podczas polskiej Prezydencji w Radzie UE”.

Organizatorem spotkania było Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie będące głównym punktem informacyjnym ds. prezydencji na terenie Polski południowo-wschodniej. – Podczas tego ważnego dla nas wszystkich wydarzenia, chcemy pokazać, że Podkarpacie to region, który łączy swoją bogatą tradycję i wielokulturowość z innowacyjnością i ogromnym postępem technicznym – poinformowała Katarzyna Lechowska, pełnomocnik wojewody ds. polskiej prezydencji.
Dodała, że wizyta reprezentantów Komitetu Stałych Przedstawicieli krajów członkowskich przy Radzie UE – COREPER I, to najważniejsze wydarzenie za jakie odpowiedzialny jest nasz region. Podczas swojego pobytu dyplomaci odwiedzą m.in. Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ, Zamek w Łańcucie, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Zalew Soliński, Arłamów, przejście graniczne w Medyce, Przemyśl-Krasiczyn oraz WSK “PZL” Rzeszów. – Te wszystkie obiekty wyróżniają nas zarówno w skali krajowej, jak i europejskiej – tłumaczy pełnomocnik.

W trakcie spotkania dyrektor RCIE Dominik Łazarz, podkreślał że polska prezydencja to historyczny moment dla naszego kraju, wielka szansa, ale również spore wyzwanie.
- Przygotowania do objęcia tej ważnej funkcji są prowadzone już od dłuższego czasu, ale wszystko zostało dopięte na ostatni guzik – zapewnił Dominik Łazarz.

ac

do “Podkarpacie podczas prezydencji”

  1. eryk

    tiaaa cały ten wsiz to super cacy i wogole… PR…

  2. studentka

    spotkanie naprawde ciekawe, pan dominik przedstawił temat z humorem, sporo ciekawych informacji mimo, że temat nie specjalnie interesujący :) zreszta mialam z nim zajecia i tez prowadzil dosc ciekawie

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.