Podkarpacie przoduje w przebudowach

Podkarpacie przebudowuje najwięcej dróg w Polsce. Czekamy też na ukończenie autostrady oraz rozpoczęcie prac na upragnionej drodze ekspresowej S-19.

PODKARPACIE. Zmodernizowaliśmy najwięcej dróg w Polsce.

Prawie 500 kilometrów przebudowanych dróg na Podkarpaciu w ramach regionalnych programów operacyjnych to najlepszy wynik w kraju. Przypadł on Podkarpaciu. Ponadto w trakcie przebudowy jest jeszcze drugie tyle dróg.

W budowie są też zupełnie nowe trasy, tak jak upragniona autostrada A-4. Wielkim rozczarowaniem jest wciąż oczekująca na rozpoczęcie droga ekspresowa S-19, nie wiadomo, kiedy ruszy przetarg, nie wspominając o samej budowie.

Od kilku lat Polska przypomina jeden wielki plac budowy. W naszym województwie udało się przebudować najwięcej kilometrów dróg w całym kraju. Kolejne na liście jest Podlasie z wynikiem prawie 300 km zmodernizowanych odcinków. Inne regiony wypadają jeszcze słabiej.

Łącznie w Polsce przebudowano już ponad 2500 km dróg, a w planach jest drugie tyle. Jak dotychczas na remonty traktów komunikacyjnych wydano w Polsce 8,8 mld zł z unijnych funduszy regionalnych. Kwota przyprawia o zawrót głowy. Chociaż jeżeli zestawić ją z rocznymi wydatkami Polski na emerytury i renty, które wynoszą ponad 160 mld kwota wydaje się śmiesznie mała.

Artur Getler

do “Podkarpacie przoduje w przebudowach”

  1. roman

    z tą S-19 to jest trochę dziwnie- był krzyk medialny o trasie północ- południe który trwał kilka lat – a tu ciągle tylko baśnie- wygląda mi na to że to kolejne jakieś lobby wstrzymuje tą inwestycję- komuś nie pasuje to połączenie – tylko komu ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.