Podkarpacie stawia na zawodowców

Projekt zakłada objęcie wsparciem 180 szkół i placówek oświatowych. Wielkość dofinansowania, jakie otrzyma organ prowadzący waha się w granicach od 400 tys. do 9 mln zł w zależności od liczby placówek i liczby uczniów. Fot. Bogdan Myśliwiec

PODKARPACIE. To może być przełom w szkolnictwie zawodowym.

80 milionów złotych trafi w ciągu 2 lat szkolnych na podkarpacki rynek szkolnictwa zawodowego. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie zapowiada, że może to być prawdziwa rewolucja w kształceniu “zawodowców”.

Program rozpocznie się w maju br. Obecnie Wojewódzki Urząd Pracy pracuje wspólnie z organami prowadzącymi szkoły zawodowe nad wnioskiem aplikacyjnym. Głównym celem wzajemnej współpracy jest ustalenie form wsparcia realizowanych w poszczególnych szkołach i sposobów wykorzystania dostępnej alokacji.

Więcej w Super Nowościach

Małgorzata Rokoszewska

do “Podkarpacie stawia na zawodowców”

 1. marek

  Do Krzysztofa: tak jest – inżynierowie są rozchwytywani, np. związani z budownictwem – zero ofert w Rzeszowie.

  Przeglądnij sobie:
  http://www.pracuj.pl/praca/inżynier%20budowy;kw/podkarpackie;r,10?rop=50

  oraz świetnie opłacani: poniżej oferty z około 300 powiatowych urzędów pracy Z CAŁEJ POLSKI (wpisz inżynier do nazwy stanowiska i zwróć uwagę na wysokość zarobków):

  http://psz.praca.gov.pl/hr/PoSearch/index.php

  JESZCZE NA OKRASĘ: http://www.pup.rzeszow.pl/index.php?id=oferty

 2. Paweł

  Ukończyłem socjologię i mam prace z płacą o 20% wyższą niż średnie zarobki dla podkarpacia podawane przez GUS. W czym masz problem?

 3. Krzysztof

  I bardzo dobrze! Odpowiednio dofinansowane kształcenie techniczne = więcej młodzieży na studiach zamawianych. Ciekawe tylko kiedy rodzice i ich dzieci zrozumieją, że nie warto pakować się w licea i dalej kierunki typu psychologie, filozofie czy socjologie (tak oblegane – a potem płacz że nie ma pracy).

 4. rysiek

  brawo Palikot !

 5. hk

  Czyli 80 baniek–wyrzucone w błoto!!!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.