Podkarpacie w czołówce

PIŁKA NOŻNA. 293 drużyny (99 dziewcząt i 194 chłopców) z województwa Podkarpackiego wystąpi w Coca-Cola Cup 2013.

Pod względem liczebności zgłoszonych drużyn nasz region ustępuję jedynie województwu mazowieckiemu. Nagrodą główną w tegorocznych zmaganiach jest wyjazd na obóz treningowy do jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Europie – Juventusu Turyn.

Do udziału w Coca-Cola Cup zgłosiło się dokładnie 3495 drużyn, z czego 1182 to zespoły dziewcząt. Stanowi to niemal 40 proc. polskich gimnazjów. Pierwsze mecze rundy eliminacyjnej Coca-Cola Cup właśnie się rozpoczęły. Mimo niesprzyjającej aury szkoły mają niespełna półtora miesiąca na rozegranie pierwszej fazy rozgrywek. Najlepsze drużyny z tego etapu przechodzą do 16 finałów wojewódzkich, które odbywać się będą w weekendy, począwszy od 11 maja. Zwycięskie zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców z poszczególnych województw wezmą udział w finale krajowym, który odbędzie się w dniach 7 – 9 czerwca.

– Niezmienne od kilku lat duże zainteresowanie szkół naszym turniejem to dowód, że wysiłki wkładane w przygotowanie kolejnych edycji Coca-Cola Cup mają sens, bo pozwalają wielu tysiącom młodzieży aktywnie spędzać czas i rozwinąć ich sportowe talenty – przyznaje Sebastian Wężyk z Coca-Cola Poland. – Oprócz możliwości sprawdzenia swoich sił na boiskach, dajemy młodym zawodnikom i zawodniczkom szansę na zdrowsze i bardziej aktywne życie, wpajając im zamiłowanie do sportu – dodaje.

mj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o