Podkarpacie w obiektywie Sosnowskiego. ZDJĘCIA

Fot. Waldemar Sosnowski/Carpathia

PODKARPACIE. Na rynku księgarskim pojawił się album „Podkarpackie” ze zdjęciami Waldemara Sosnowskiego, wydany przez rzeszowskie Wydawnictwo Carpathia.

Album zawiera ponad 270 zdjęć, na których pokazani są ludzie i ich zwyczaje oraz tradycje, kultura, historia, a także przyroda. – Większość dostępnych na rynku albumów pokazuje zdjęcia statyczne – wyjaśnia Waldemar Sosnowski, autor zdjęć. – Ustawia się statyw z aparatem i robi zdjęcie. Podjęliśmy z wydawcą decyzję, że pokażemy Podkarpacie dynamicznie, że każde zdjęcie musi mieć jakąś historię, musi coś opowiadać. Stąd też i znaczny udział ujęć prezentujących elementy obrzędowości, tej naszej współczesnej.

Album ma swoje działy: Miasta, miasteczka…; Wielokulturowa mozaika; Czar drewnianej architektury; Szlakiem wielkich wojen; Zamki, pałace, dwory…; Skarby przyrody. Przy takim układzie nie mogło więc zabraknąć ujęć pereł architektury, ale uzupełniają je inne – mniej znane – jak np. kamienny krąg Świątyni Słońca na Roztoczu. Jest pielgrzymka chasydów do Leżajska i pielgrzymka wiernych do Kalwarii Pacławskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments