Podkarpacki „Woodstock” już jutro

KOLBUSZOWA. Największą gwiazdą sobotniej imprezy będzie płocka formacja Lao Che.

Już w najbliższą sobotę (14 bm.) w Kolbuszowej zabrzmią dźwięki Festiwalu Muzycznego „Spinacz”. To już siódma edycja podkarpackiego „Woodstocku”. Z tej okazji w miasteczku nad Nilem wystąpią gwiazdy muzyki rockowej, hip-hopowej, punkowej i metalowej, m.in.: Lao Che, VNM, Mama Selita, TPN 25 czy Cremaster.

Impreza zwyczajowo odbędzie się na placu przy ul. Towarowej, w sąsiedztwie klubu „Bogacz”. Start o godz. 16, bilety w przedsprzedaży kosztują 10 zł, w dniu koncertu jest to już wydatek 20 zł. Przedsprzedaż w: Technoterm, ul. Obrońców Pokoju 16, Kolbuszowa; Grin Shop, ul. Plac Wolności 51, Kolbuszowa; Cyclo–Centrum, ul. Piekarska 12, Kolbuszowa; Colorland – Kodak Express, Millenium Hall, Rzeszów.

Wystąpią gwiazdy i debiutanci
Nie zapomniano też o fanach sceny hip-hopowej. W tym roku zaproszono VNM’a. Inną formacją, u której będzie można usłyszeć odrobinę rapu, jednak w zupełnie innym wydaniu będzie warszawska Mama Selita. Muzycy dobrnęli do półfinału w programie „Must Be The Music”. Po raz pierwszy na „Spinaczu” zobaczymy zespoły z gatunku ŻartCore.

Zarówno warszawski TPN25 i rzeszowsko-krakowski Cremaster w swoich utworach serwują bardzo dużo humoru. Zwyczajowo imprezę rozpoczną występy kolbuszowskich zespołów. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać absolutnych debiutantów, czyli zespół Moody Self. Zaraz po nich wystąpi już całkiem doświadczony Crag Hack. Nie zabraknie również znanej już w Polsce kolbuszowskiej formacji hip-hopowej Wielki Format.

Dorian Pik: – Dajemy im szansę
– Co roku zapraszamy gwiazdy, ale zawsze dajemy szansę młodym zespołom – mówi Dorian Pik, dyrektor festiwalu „Spinacz. – Ma to dla mnie wielkie znaczenie, bo sam kiedyś marzyłem o takiej szansie. Wtedy znaleźli się ludzie, którzy pomogli mojemu Le Moorowi, a ja teraz staram się pomagać innym. Występ na dużej scenie to cenne doświadczenie – dodaje.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments