Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki wciąż jedynie marzeniem

Rzeszowianie wciąż zadają pytanie, kiedy Centrum Lekkiej Atletyki wreszcie powstanie? Fot. Archiwum
Rzeszowianie wciąż zadają pytanie, kiedy Centrum Lekkiej Atletyki wreszcie powstanie? Fot. Archiwum

RZESZÓW. Zdaniem części radnych, w tym roku Ministerstwo Sportu prawdopodobnie nie przeznaczy obiecanych wcześniej środków na rozpoczęcie inwestycji na stadionie Resovii.

Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego nadal stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Na wtorkowej sesji Rady Miasta poruszono temat brakujących pieniędzy na inwestycję i dyskutowano nad ich ewentualnym pozyskaniem w przyszłym roku. – Wszyscy musimy uderzyć się w pierś – apelował do radnych Witold Walawender.

Inwestycja przy ul. Wyspiańskiego ma wyraźnego pecha. Jeszcze w marcu radni sejmiku zarezerwowali środki finansowe na wsparcie budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie. W 2018 roku – 600 tys. zł, w 2019 roku – 5 mln zł, a w 2020 roku – 2 mln 400 tys. zł. Oprócz tych funduszy pieniądze – w kwocie 8 mln zł – zabezpieczyło również miasto Rzeszów.

Ostatnim elementem „wsparcia” miało być brakujące 16 mln zł, pochodzące z resortu sportu. Jak się jednak okazuje, środków na ten cel w tym roku ostatecznie może nie być. Aktualnie projekt utknął w martwym punkcie. W międzyczasie powstała również koncepcja, aby Ministerstwo Sportu przejęło w całości obiekt przy Resovii.

Nadal nic nie wiadomo
Jak dziś wygląda sytuacja? Na wtorkowej sesji Rady Miasta o problemach nad inwestycją wspomniał Witold Walawender (Rozwój Rzeszowa). – Wszyscy bez względu na przynależność klubową musimy uderzyć się w pierś, bo w sprawie budowy centrum niestety wciąż nic się nie dzieje – mówił radny.

Swoją propozycje rozwiązania patowej sytuacji przedstawił Robert Kultys (PiS), który zaznaczył, że koncepcja budowy przy ul. Wyspiańskiego wreszcie powinna zostać potraktowana poważnie. – Wszystko wskazuje na to, że miasto nie może sobie pozwolić na rozbudowę hali na Podpromiu, w związku z tym należy więc zadeklarować aby odstąpiono od tej inwestycji i przesunięto pieniądze na stworzenie Centrum Lekkiej Atletyki – wyjaśniał.

Czy miasto pieniądze może otrzymać z resortu? Do sprawy odniósł się wiceprezydent Rzeszowa, Stanisław Sienko. – Minister nie wykluczył dotacji na inwestycję w przyszłym roku – mówił.

Wciąż więc brakuje konkretów, dlatego nasuwa się pytanie: czy mieszkańcy Rzeszowa oraz całego regionu kiedykolwiek doczekają się nowoczesnego centrum?

Kamil Lech

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Gregor_2018 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gregor_2018
Gość
Gregor_2018

Politechnika i Uniwersytet chcą budować pod podstaw. Może warto poczekać ten rok, max dwa (najwyżej zmniejszając zakres prac) jak na rzeszowskich Uczelniach będzie wszystko OK.