Podkarpackie NIKE rozdane. ZDJĘCIA

Fot. Wit Hadło

PLEBISCYT PODKARPACKA NIKE 2011.Wyróżnienia i tytułu kapituła plebiscytu przyznała w sześciu kategoriach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Piotr Hajduk – Piłkarzem Roku, a Daniel Kijak – Trenerem Roku. Takie są rozstrzygnięcia w dwóch najważniejszych kategoriach plebiscytu piłkarskiego organizowanego przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Ogłoszenie jego wyników nastąpiło podczas dorocznej Gali Piłkarskiej, która odbyła się w piątek w hotelu Nowy Dwór w Świlczy.

Na uroczystość było zaproszonych 170 gości, z których mimo niesprzyjających warunków jakie panowały w pierwszy dzień weekendu na drogach, większość zdołała dotrzeć. – Nawet aura nie była w stanie nas zatrzymać – cieszył się Kazimierz Greń prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. – Ta gala to święto ludzi, którzy organizują futbol w naszym regionie. Sala mogła pomieścić blisko 200 osób, ale zaprosić byśmy chcieli znacznie więcej.

Z Jubileuszem w tle
Tegoroczna impreza miała charakter szczególny, była to bowiem X w historii gala, podczas której wyróżniano najlepszych piłkarzy i trenerów w naszym regionie. – Pierwsze jej edycje organizowaliśmy w nieistniejącym już dziś hotelu Rzeszów. Teraz świętujemy w hotelu Nowy Dwór w Świlczy. Cieszę się, że idea przyznawania wyróżnień dla naszych futbolistów i szkoleniowców oparła się próbie czasu i na stałe weszła do kalendarza imprez organizowanych przez Podkarpacki ZPN – dodał Kazimierz Greń.

Laury dla najlepszych
W sumie Podkarpackie Nike czyli pamiątkowe statuetki przyznawane wyróżnionym, wręczono w tym roku w sześciu kategoriach. Tą najbardziej prestiżową wygrał Piotr Hajduk. Bramkarz Karpat Krosno został Piłkarzem Roku. Z kolei tytułem Trenera Roku został wyróżniony Daniel Kijak, który w 2011 pracował w Kantorze Turbia i Olimpii Pysznica. W gronie laureatów znaleźli się też Michał Ogrodnik (Młodzieżowiec Roku, Resovia), Bartosz Jarosz (Odkrycie Roku, Polonia Przemyśl), Karol Wołoszyn (Trener wychowawca młodzieży, kadra Podkarpacia roczniki 1999 i 2001) oraz Siarka Tarnobrzeg (Drużyna Roku).

Trudne wybory
Wyboru zwycięzców dokonała kapituła plebiscytu złożona z trenerów i działaczy Podkarpackiego ZPN oraz dziennikarzy „Super Nowości”.  – W kilku kategoriach mieliśmy bardzo trudny wybór. Głosy rozkładały się pomiędzy różnych kandydatów, trzeba było głosować na zasadzie eliminacji. Staraliśmy się dokonać optymalnych wyborów, na pewno zadania nie ułatwiał fakt, że 2011 był słaby w wykonaniu naszych II-ligowców. To się odbiło na nominacjach i wynikach plebiscytu. Ci jednak, którzy zostali wyróżnieni, z pewnością na to zasłużyli – skomentował wyniki wyborów Piotr Pezdan sekretarz redakcji „Super Nowości”, członek kapituły.

Podkarpacka NIKE 2011

Piłkarz Roku: Piotr Hajduk (Karpaty Krosno)

Pozostali nominowani w tej kategorii
Michał Bogacz (Resovia)
Tomasz Wietecha (Stal Rzeszów)
Wojciech Białek (Stal Stalowa Wola)
Wojciech Brudek. (Strumyk Malawa)

Trener Roku: Daniel Kijak (Kantor Turbia/Olimpia Pysznica)

Pozostali nominowani w tej kategorii
Adam Mażysz (Siarka Tarnobrzeg)
Marcin Wołowiec (Strumyk Malawa)
Wiesław Gołda (Resovia II)
Marek Strawa (Piast Tuczempy)

Drużyna Roku: Siarka Tarnobrzeg

Pozostali nominowani w tej kategorii
Strumyk Malawa
Limblach Zaczernie
Karpaty Krosno
Kantor Turbia

Młodzieżowiec Roku: Michał Ogrodnik (Resovia)

Pozostali nominowani w tej kategorii
Radosław Stanisz (Karpaty Krosno)
Paweł Bażant (Siarka Tarnobrzeg)
Kamil Jakubowski (Stal Rzeszów)
Patryk Fryc (Partyzant Targowiska)

Odkrycie roku: Bartosz Jaroch (Polonia Przemyśl)

Pozostali nominowani w tej kategorii
Tomasz Barycza (Wisłoka Dębica)
Kamil Chmielowiec (Karpaty Krosno)
Michał Lisańczuk (Stal Rzeszów)
Patryk Broda (Orzeł Przeworsk)

Trener Wychowawca Młodzieży: Karol Wołoszyn (kadra Podkarpacia roczniki 1999 i 2001)

Pozostali nominowani w tej kategorii
Małgorzata Bolko (UKS Trops Kamień)
Grzegorz Raus (Beniaminek Krosno)
Grzegorz Cyboroń (Dziecięca Akademia Piłkarska w Dębicy)
Łukasz Kościelski (Stal Mielec)

Aneta Jamroży

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
8 lat temu

Słyszałem że na Gali byli tylko sami przydu…. Grenia !!! Gala straciła na uroku odkąd Greń wyrzucił Marka Stykę !!! Słyszałem pokątnie że na gali nie znalało się nawet miejsca dla osób które od lat uczestniczyły w gali !!! KARA CZY NAGRODA …???

z boku
z boku
9 lat temu

ooo a kategorii najlepszego sędziego na Podkarpaciu nie było? Na pewno wygrałby Greń mlody nawet nie przeszkodziło by to że spadł do II ligi ooo