Podkarpackie zamki mogą zostać sprzedane

Fot. Bogdan Myśliwiec

BARANÓW SANDOMIERSKI, KRASICZYN. Rzeczoznawcy wycenią zamki.

Agencja Rozwoju Przemysłu, która od wielu lat zarządza Zespołem Zamkowo – Parkowym w Krasiczynie oraz Zespołem Zamkowo – Parkowym w Baranowie rozstrzygnęła w marcu przetarg na wycenę obu obiektów. ARP chce wiedzieć za ile mogłaby sprzedać lub wydzierżawić całość lub część tych niezwykłych obiektów.

Pierwsze pogłoski o tym, że ARP rozważa odstąpienie części lub całości obiektów, którymi zarządza od kilkunastu lat pojawiły się jeszcze w ubiegłym roku. W połowie lutego agencja ogłosiła się przetarg na wycenę zespołu obiektów w Baranowie Sandomierskim i Krasiczynie.

Jak informuje ARP chodzi o wycenę wartości rynkowej miesięcznych stawek czynszu dzierżawnego aktywów Zespołów Zamkowo-Parkowych ARP S.A. oraz wartości rynkowej dla celu sprzedaży Zespołów Zamkowo-Parkowych ARP S.A. Wycenione mają zostać zarówno pomieszczenia, jak i wyposażenie, a także określenie współczynnika powierzchni wspólnych, wysokości opłat eksploatacyjnych związanych z dzierżawą pomieszczeń oraz użytkowaniem terenu, a także wysokości opłat za miejsca parkingowe przydzielone do majątku związanego z działalnością hotelarsko – gastronomiczną prowadzoną w obu obiektach.

W przypadku Baranowa Sandomierskiego wyłączone z wyceny jest jedynie zbudowane tu w ostatnim czasie pole golfowe wraz z infrastrukturą.
Zarówno zespół w Baranowie, jak i w Krasiczynie to jedne z najbardziej znanych, najczęściej odwiedzanych, a także najpiękniejszych obiektów zabytkowych na Podkarpaciu. Czy znajdą się chętni na ich wydzierżawienie, a może nawet zakup? Czas pokaże.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.