Podpalił własny dom

Fot. KPP

CHORZELÓW (POW. MIELECKI). Policjanci wyprowadzili z płonącego domu dwie osoby. Do pożaru doszło w Chorzelowie. Okazało się, że jedno z pomieszczeń domu podpalił przebywający w nim mężczyzna. Badanie alkomatem wskazało, że miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

W ubiegły wtorek, około godz. 14. dyżurny mieleckiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kobiety, której mąż groził, że się podpali. Natychmiast do Chorzelowa pod wskazany adres udał się policyjny patrol, gdzie funkcjonariusze zauważyli wydobywające się z drewnianego domu kłęby dymu.

Kiedy podbiegli pod drzwi usłyszeli wołanie o pomoc. W środku w jednym z pomieszczeń zauważyli, że na palącym się łóżku leży człowiek. Szybko wynieśli mężczyznę na zewnątrz, a następnie wyprowadzili z domu kobietę, która kilka minut wcześniej dzwoniła na Policję.

 Jak się okazało 58-letni mężczyzna był pijany – w jego organizmie alkomat pokazał 3,7 promila alkoholu. Nieco mniej, bo 2,6 promila alkoholu miała zgłaszająca interwencję kobieta. Mężczyzna doznał oparzeń drugiego stopnia, po opatrzeniu medycznym trafił do policyjnego aresztu.

W środę, usłyszał zarzut podpalenia, do którego się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

tc/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.