Podprzemyska “dziupla” z lewymi fajkami zlikwidowana

Fot. serwis BiOSG

POWIAT PRZEMYSKI. Ponad 150 tys. złotych warte są lewe papierosy, które ostatnio zatrzymali strażnicy graniczni z Medyki razem z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej z Przemyśla i policjantami z Dubiecka.

W ten sposób zlikwidowano kolejną już “dziuplę” z nielegalnymi “cygarami” z Ukrainy. Na razie w związku z tą sprawą zatrzymano trzech mieszkańców Podkarpacia.

Na początek “wpadły” na drodze wojewódzkiej nr 884 dwa samochody. W jednym z nich było 5 tys. paczek ukraińskich papierosów wartych 50 tys. złotych. Drugi samochód kontrabandy nie wiózł, zadaniem jego kierowcy, 27-latka z jednej z podprzemyskich wsi,  było “pilotowanie” auta z fajkami z przemytu. Miał ostrzegać przed ewentualnymi kontrolami, jak widać, nie spisał się.

Następnie mundurowi “odwiedzili” dom mężczyzny wiozącego “cygary” w jednej z podprzemyskich miejscowości, podejrzewając, że może tam być większa ilość kontrabandy. Podejrzenie okazało się ze wszech miar słuszne, bo w mieszkaniu, garażu oraz stojącym w obejściu samochodzie znaleziono ponad 10 tys. paczek papierosów z Ukrainy. W tej nieoficjalnej “hurtowni” były również perfumy niewiadomego pochodzenia. Prawie 120 flakoników pachnideł ze znakami różnych marek schowane było w mieszkaniu. Do pachnącej kontrabandy przyznał się 21-letni szwagier właściciela posesji.

Trzem mężczyznom postawiono póki co zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych. Prowadząca sprawę pod nadzorem przemyskiej Prokuratury Rejonowej Straż Graniczna ze względu na dobro śledztwa nie ujawnia nazwy miejscowości, w której zlikwidowano “dziuplę” .

emka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o