Podpułkownik Tomasz Gdak nowym dowódcą batalionu

Fot. Autor

RZESZÓW. W piątek 26 października o godz. 12.00 w 1 batalionie strzelców podhalańskich przy ul. Lwowskiej 5 w Rzeszowie, odbędzie się uroczystość zdania i objęcia obowiązków dowódcy batalionu.

Zgodnie z rozkazem Dowódcy Wojsk Lądowych, stanowisko obejmie podpułkownik Tomasz Gdak.

Zdający obowiązki ppłk Wiesław Lewicki, został wyznaczony na wyższe stanowisko – Szefa Szkolenia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

* * *
Ppłk  Tomasz GDAK jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu, którą ukończył w 1992 roku. Służbę zawodową rozpoczął na stanowisku dowódcy plutonu w 14 pułku zmechanizowanym w Przemyślu, a następnie po sformowaniu 14 Brygady Pancernej zajmował stanowiska dowódcze w 1 i 2 batalionie czołgów w Żurawicy.

Po prawie trzech latach służby jako dowódca kompanii w 1 batalionie czołgów, kapitan Tomasz Gdak został wyznaczony na stanowisko Oficera Operacyjnego w sztabie 14 Brygady Pancernej Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Następnie, ponownie swoje losy złączył z 1 bcz, w którym piastował stanowisko Szefa Sztabu. W 2006 roku został słuchaczem Akademii Obrony Narodowej na studiach podyplomowych. Po powrocie, w 2007 roku, został wyznaczony na stanowisko Szefa Sekcji Operacyjnej w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. W czasie służby w 21 BSP, mjr Gdak wziął udział w VI zmianie PKW w Afganistanie. Po powrocie z misji nadal pełnił obowiązki Szefa Sekcji.  Rozkazem Dowódcy Wojsk Lądowych został wyznaczony na stanowisko Dowódcy 1 bsp w Rzeszowie.

ga

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o