Podrabiali napój orzeźwiający

RZESZÓW. Kilka tygodni temu policjanci dowiedzieli się, iż nieopodal Rzeszowa działa wytwórnia napojów, w której ma być podrabiany napój orzeźwiający znanej marki.
Zatrzymania i przeszukania zaczęły się od zatrzymania tira transportującego ponad 11 tysięcy dwulitrowych butelek podrobionego napoju (25 tys. litrów napoju). Chwilę później policjanci weszli do wytwórni. Zabezpieczyli kompletną linię do produkcji, rozlewania i etykietowania napoju. Były tam też zmagazynowane plastikowe butelki, nakrętki i etykiety (kilka tysięcy sztuk).

Policjanci zatrzymali kierowcę tira, obywatela Litwy (samochód należy do litewskiego spedytora). Po przesłuchaniu został zwolniony. Równolegle z przeszukaniem wytwórni policjanci zatrzymali jej właściciela, 40-letniego mieszkańca Rzeszowa i jego wspólnika, 36-letniego mężczyznę bez stałego adresu. Obaj usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się fałszowaniem produktu o zastrzeżonym znaku handlowym. Za udział w grupie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, taką samą sankcję prawo własności przemysłowej przewiduje za złamanie zakazu oznaczania towarów podrobionym znakiem towarowym i wprowadzania ich na rynek.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował tymczasowo na 3 miesiące obu podejrzanych. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań, bowiem z ustaleń wynika, że w proceder zamieszane są też inne osoby, także spoza Podkarpacia.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments