Podrabiali pieniądze – święta spędzą za kratkami

Fot. KPP Przeworsk

PRZEWORSK. Dwóch mężczyzn z wieku 30 i 38 lat zatrzymała przeworska policja, w związku ze sprawą wprowadzenia do obrotu fałszywych banknotów o nominale 10 złotych.

O podejrzeniu otrzymania fałszywych banknotów w środę wieczorem poinformowała policjantów obsługa jednego z lokali gastronomicznych w Przeworsku. Jeden z klientów zapłacił za alkohol „podejrzanymi” pieniędzmi. Policjanci natychmiast udali się do wskazanego lokalu, gdzie ustalili mężczyznę, który posłużył się banknotami. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. W toku zabezpieczania śladów przestępstwa funkcjonariusze dotarli do kolejnego mężczyzny w wieku 38 lat, który prawdopodobnie był zamieszany w drukowanie dziesięciozłotowych banknotów.

W wyniku prowadzonych przeszukań policjanci zabezpieczyli między innymi dwadzieścia dziesięciozłotowych banknotów, co do których istniało podejrzenie, że zostały sfałszowane oraz sprzęt, który mógł służyć do ich podrabiania.

Mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Trafili do policyjnych aresztów. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani. W piątek Sąd Rejonowy w Przeworsku zdecydował, że 30 i 38-latek najbliższe dwa miesiące spędzą w więzieniu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przeworsku. Kodeks karny za wprowadzanie do obiegu fałszywych środków płatniczych przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast podrabianie pieniędzy traktuje jako zbrodnię, za którą grozi od 5 do 25 lat więzienia.

tc/KPP Przeworsk

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.