Podrożały podstawowe badania dla pacjentów

PRZEWORSK. Lekarze rodzinni nie podpisali umów na badania. Pacjenci będą musieli jeździć do Jarosławia, lub zapłacić za nie z własnej kieszeni.

Samodzielny Publiczny ZOZ w Przeworsku podniósł ceny badań diagnostycznych. Cena RTG płuc wynosi teraz 50 zł (wcześniej 32 zł). Lekarze rodzinni, którzy mieli z nim podpisane umowy na wykonywanie diagnostyki nie podpisali aneksów, co przede wszystkim uderzy w pacjentów.

Chorzy, żeby zrobić morfologię czy badanie RTG płuc w ramach refundacji NFZ będą musieli jechać aż do Jarosławia, tracąc przy tym więc czas i pieniądze. Mogą oczywiście zrobić badania na miejscu tyle tylko, że będą musieli za nie zapłacić. Całkiem sporo. Za morfologię 7 zł, za RTG płuc 50 zł.

Więcej w Super Nowościach.

Anna Moraniec

do “Podrożały podstawowe badania dla pacjentów”

  1. PSSE

    Gdzie ta pielegniarka ma rękawiczki?!

  2. mirek

    Dyrektor szpitala chciał w ten sposób ratować budżet. Szkoda, że nie widzi marnotrawstwa na oddziałach i nie walczy z kosztami tam gdzie one powstają. Najłatwiej jest przecież zagląć do cudzej kieszeni. Starosta jako przełożony dyrektora, powinien zainteresować się „zarządzaniem” swojego menago. W końcu to szpital publiczny! A może chodzi o to aby szybciutko zlikwidować publiczny i sprywatyzować? To by pasowało do planów opcji PO-PSL. Starosta jest z PSL-u, dyrektor szpitala też, tak więc kółko się domyka. Swój swojego nie ugryzie. Bo i co by z tego miał? Im gorzej będzie ze szpitalem, im większe zadłużenie wygeneruje jego dyrektor, tym taniej będzie można go przejąć. To jest plan C naszych umiłowanych rządzących!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.