Podróżni nie mogą zdążyć do pracy

Dopiero od 9 czerwca ma być przywrócony pociąg ze Stalowej Woli, który do Rzeszowa dojedzie na godz. 6.33. Fot. Wit Hadło

STALOWA WOLA, RZESZÓW. Pociąg do stolicy Podkarpacia wyjeżdża 35 minut później.

– Czym ja teraz dostanę się pociągiem do pracy w Rzeszowie na godzinę 7 rano? – pyta pan Andrzej. – Od soboty wprowadzono nowy rozkład jazdy na trasie ze Stalowej Woli-Rozwadowa do Rzeszowa i pociąg przejeżdża tam dopiero o godz. 7.08. – Dotąd docierał już o godz. 6.33.

Obecnie korekty w rozkładach pociągów są wprowadzane co dwa miesiące (wcześniej co trzy). Od 14 kwietnia na linii ze Stalowej Woli-Rozwadów do Rzeszowa wprowadzono kilka zmian. Najgorszą dla podróżnych jest opóźnienie o 35 minut porannego pociągu do stolicy Podkarpacia. Zamiast o godz. 6.33, przyjeżdża dopiero o 7.08. Najlepiej, gdyby na rzeszowski dworzec wjeżdżał między 6.40 a 6.45.

– Nie jesteśmy zadowoleni z tej sytuacji, bo ciągłe korekty w rozkładzie powodują, że pasażerowie nie mają stabilizacji – mówi Krzysztof Pawlak z Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych. – O zmianach zdecydował Polskie Linie Kolejowe. Na tym odcinku trwa remont, a trasa jest jednotorowa.

Przedstawiciel PZPR zapewnia jednak, że od 9 czerwca wróci pociąg, który dojeżdża na godz. 6.33 do Rzeszowa. Oprócz tego planowane jest dodatkowe połączenie pociągiem, który w stolicy Podkarpacia będzie o godz. 7.30. Będzie ono obowiązywało do grudnia w nowym rozkładzie jazdy pociągów.

and

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
stachanowiecROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
stachanowiec
Gość
stachanowiec

Podobnie moga powiedziec mieszkancy innych miejscowosci lezacych dalej jak Stalowa Wola ze dla nich za wczesnie.
Trudno trzeba wyjezdzac do pracy wczesniejszym pociagiem.

ROMAN
Gość
ROMAN

no komunikacja PKP- nie jest dla pasażera/ kolej jest instytucją sama dla siebie- cały czas przez pół wieku słychać o ; korektach- poprawkach-innowacjach- reorganizacjach-dbałością o podróżnych – od czasu jak ją rozczłonkowano na ” n ” spółek to osiągnięto apogeum- rezime tej sytuacji obrazuje sytuacja w kolejach na Śląsku.