Podróżni składają propozycje do nowego rozkładu jazdy PKP

PODKARPACIE. Pociągiem z Sanoka do Paryża na razie nie pojedziemy.

PKP Intercity po raz pierwszy poprosiło podróżnych żeby sami zgłosili propozycje nowych połączeń do rozkładu jazdy pociągów. Wpłynęło e-mailem aż 1200 pomysłów. Niektóre były nietypowe, np. jeden z mieszkańców Podkarpacia chciał żeby z Sanoka odjeżdżał pociąg do Paryża.

Nowy rozkład jazdy PKP będzie obowiązywał od 12 grudnia. Przedstawiciele spółki PKP Intercity ubolewają, ale niektórych złożonych propozycji nie uda się zrealizować. Do nich należy właśnie połączenie z Sanoka do Paryża.

– W przypadku bezpośredniego połączenia z Sanoka do Paryża to w najbliższej przyszłości nie zrealizujemy tego postulatu – poinformowała Beata Czemerajda z biura komunikacji korporacyjnej PKP Intercity w Warszawie. – Choć w nowym rozkładzie nie uruchomimy takiego połączenia, to już dziś z Sanoka czy Warszawy możemy dotrzeć do francuskiej stolicy pociągami, choć z koniecznymi przesiadkami. Codziennie z Warszawy do Kolonii wyrusza nocny pociąg Jan Kiepura. Z samej Kolonii do Paryża dotrzemy składem Thalys w około trzy godziny.

Obecnie spółka kolejowa przygotowuje się do zakończenia prac nad rozkładem jazdy na sezon 2010/11. Po 12 listopada ostanie wnioski w sprawie rozkładu trafią do zarządcy infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe. W listach nadesłanych w ramach konsultacji najwięcej wniosków dotyczących Podkarpacia wiązało się z uruchomieniem nowych połączeń, np. do Bydgoszczy, Łodzi, Kielc czy Białegostoku. Tymi wnioskami kolej zajmie się w przyszłości – na razie w sezonie 2010/11 nie przewiduje się ich uruchomienia. , Pasażerom proponuje się możliwość podróży z przesiadką w Krakowie, Katowicach lub Warszawie.

W jednym z listów wnioskowano o dodatkowe, wieczorne połączenie z Krakowa do Przemyśla ok. godziny 20.30. Już w zarysie rozkładu takie połączenie pojawiło się. Z Krakowa pociąg TLK wyjeżdżał będzie o godzinie 20.15, do Przemyśla docierając na godzinę 00.28.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments