Podwójne święto

RZESZÓW. W dotychczasowej siedzibie Muzeum Dobranocek przy ulicy Słowackiego zaczęło brakować miejsca. Miasto zdecydowało więc przenieść muzeum w nowe miejsce.

Już w najbliższy wtorek, 22 marca oficjalnie zostanie otwarta nowa siedziba przy ul. Mickiewicza. W nowym lokalu powierzchnia wystawiennicza zwiększy się ponad dwukrotnie. Będą tam trzy nowoczesne sale ekspozycyjne uporządkowane tematycznie oraz sala multimedialna. W przestronnych wnętrzach Teatru „Maska” będzie można też obejrzeć projekcje najpopularniejszych bajek.

W tym dniu świętować będziemy również drugie urodziny muzeum. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek. Każdy może przyjść i spróbować urodzinowego tortu, gdyż wstęp do muzeum przez cały dzień jest bezpłatny. – Początek imprezy zaplanowany jest na godz. 09.30, koniec na 20.00 – informuje Katarzyna Lubas, kierownik muzeum. – Przez cały dzień będą koncerty muzyczne, projekcje filmów animowanych, o godz. 11.00 rozpocznie się spektakl teatralny „Przygody Pszczółki Mai”. Milusińscy będą mieli również okazję spotkać, znanych do tej pory tylko z ekranów telewizorów: Ciotkę Klotkę, Pana Tik-Taka i zespół Fasolki – dodaje Lubas.

W związku z rocznicą zostanie wydany okolicznościowy dukat z postaciami z bajki „Jacek i Agatka”. Emisję rzeszowskich dukatów zlecono krakowskiej spółce Biuro Promocji Regionów. – Dukat będzie wyemitowany w czterech wersjach: mosiężnej o nominale 6 „dobranocek”, bimetalowej o nominale 9 „dobranocek”, mosiężnej o nominale 9 „dobranocek” oraz srebrnej o najwyższym nominale – 49 „dobranocek” – wylicza Robert Drogoszcz z Biura Promocji Regionów. Dwie pierwsze wersje będą traktowane jako bon towarowy i będzie można nimi płacić w specjalnie oznakowanych punktach handlowo-usługowych. – Przelicznik będzie prosty – jedna złotówka to jedna dobranocka – dodaje Drogoszcz.

Projektantem dukata jest Paweł Wojtczak, a producentem narodowa Mennica Czeska. Dukaty będzie można nabyć w kilkunastu punktach w Rzeszowie. Szczegółowa lista ukaże się na stronach Urzędu Miasta oraz Biura Promocji Regionów (www.bpr.org.pl). Emisji dukata będzie towarzyszyła gra miejska.

dk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments