Podwórka zostaną odnowione

Podwórko przy ul. Ofiar Getta 6 ma zostać wkrótce odnowione. Fot. Paweł Dubiel

Podwórko przy ul. Ofiar Getta 6 ma zostać wkrótce odnowione. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Za kilka tygodni będzie gotowa dokumentacja, co na 45 miejscach przed blokami i kamienicami zostanie zmienione.

Stan wielu podwórek w Rzeszowie odstrasza lokatorów, którzy niechętnie na nich przebywają. To jednak ma się zmienić. 45 podwórek zostanie zrewitalizowanych. Cała akcja odnowy tych miejsc ma się zakończyć w 2019 r.

Podwórka przy kamienicach i blokach mają być przyjazne. Władze miasta już od jakiegoś czasu przygotowują się do rewitalizacji tych miejsc. Jednak dotąd nie było na to pieniędzy. Teraz już jest pewne, że dzięki środkom z unijnego regionalnego programu operacyjnego na ten cel uda się pozyskać ok. 30 mln zł.

To ma być działanie kompleksowe. Wybrano już 45 podwórek do odnowy, w tym 22 to place przed kamienicami i blokami w Śródmieściu. Przede wszystkim będą rewitalizowane podwórka zarządzane przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Do odnowy wybrano np. podwórko przy ul. Bernardyńskiej 6, rejon placu Ofiar Getta 6 czy podwórka na osiedlach: Grota Roweckiego i gen. Andersa.

Skąd pomysł rewitalizacji rzeszowskich podwórek? Wszystko zaczęło się od pomysłu studentów architektury Politechniki Rzeszowskiej. Trzy lata temu zaprezentowali prace dotyczące zamontowania np. fontanny przy skwerze przy ul. Okrzei oraz jak odnowić dziedziniec kamienic od numeru 1 do 3 przy ul. Kościuszki na wzór kolorowych budynków w Dreźnie.

and

do “Podwórka zostaną odnowione”

  1. świerszcz

    No tak, tak… pieknie! Ale służby konserwatorskie w Rzeszowie będą miały ręce pełne roboty! Oni się od razu zapłaczą z przepracowania!!!

    • Daniel

      Zapraszamy na podwórko przy ulicy Króla Augusta 23 a wola ono pomstę do nieba a pan kierownik z Wita Stwosza ze spółdzielni ma to w dupie…

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.