Podwyżka podatku od nieruchomości pójdzie na… budowę fontanny

Tak ma wyglądać fontanna multimedialna w rejonie al. Lubomirskich. Fot. ARCHAD

RZESZÓW. Tak rzeszowski ratusz marnuje nasze pieniądze.

Władze Rzeszowa planują podwyżkę podatków od nieruchomości i środków transportowych. Zmiany stawek, którymi we wtorek zajmą się radni, mają wejść w życie od Nowego Roku. Większość pieniędzy uzyskanych ze wzrostu podatków prezydent zamierza wydać na bardzo kosztowną multimedialną fontannę.

Według planu ratusza, od 1 stycznia 2012 r. stawki podatku od nieruchomości wzrosną średnio o 3 procent. Ogółem miasto chce zyskać na tej operacji przeszło 2,4 mln zł. Zgodnie z projektem średnio o 4 proc. wzrosną też stawki podatku od środków transportowych. Ta zmiana ma z kolei przynieść ok. 272 tys. zł.

Na co zostaną wydane te pieniądze? Aż 2 miliony złotych w przyszłorocznym budżecie zaplanowano na budowę nikomu niepotrzebnej fontanny multimedialnej na placu w rejonie al. Lubomirskich. To dopiero początek, bo na 2013 r. planuje się kolejne 4 mln zł na ten cel. Cała inwestycja może pochłonąć do 10 mln zł. Opozycja już zapowiada, że będzie wnioskować o inne przeznaczenie pieniędzy rezerwowanych na fontannę.

***

Wygląda na to, że podwyżka podatków jest tylko po to, żeby zrealizować fanaberie prezydenta Rzeszowa. Mamy nadzieję, że przynajmniej radni zachowali resztki zdrowego rozsądku.

Krzysztof Kuchta

do “Podwyżka podatku od nieruchomości pójdzie na… budowę fontanny”

 1. kage78

  Ludzie, jesteście tak bezdennie głupi, że aż wstyd. Nie widzicie, jak bardzo rozbudowuje się Rzeszów? Nowe osiedla powstają jak grzyby po deszczu. A czemu pieniędzy jest mało? A bo się ludziom, którzy korzystają z rzeszowskich dróg, mostów, itd PRZEMELDOWAĆ NIE CHCE i nadal płacą podatki do innych gmin. I TO JEST OK? Tracimy grube SETKI MILIONÓW złotych tylko dlatego, że ktoś się ( nie wiedzieć czemu ) NIE CHCE przemeldować. Obowiązek meldunkowy NADAL ISTNIEJE!!

 2. olek

  Ferenc rządzi Rzeszowem jak własnym domem nikogo sie nie boji i wszystkich ma gdzieś.

 3. kasprzak

  Jak najbardziej pomysł z fontanną w tym miejscu to ciekawa sprawa, ale bez żadnych scen i temu podobnych, bo tak czy siak w pobliżu są bloki, więc imprezy gościłyby cholernie rzadko….

 4. wojtuś

  nie do pomyśkenia żeby jeden czowiek ferenc rządził rzeszowem i wszyscy się go bali i tańczyli tak jak on im zagra

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.