Podwyżka podatku od nieruchomości pójdzie na… budowę fontanny

Tak ma wyglądać fontanna multimedialna w rejonie al. Lubomirskich. Fot. ARCHAD

RZESZÓW. Tak rzeszowski ratusz marnuje nasze pieniądze.

Władze Rzeszowa planują podwyżkę podatków od nieruchomości i środków transportowych. Zmiany stawek, którymi we wtorek zajmą się radni, mają wejść w życie od Nowego Roku. Większość pieniędzy uzyskanych ze wzrostu podatków prezydent zamierza wydać na bardzo kosztowną multimedialną fontannę.

Według planu ratusza, od 1 stycznia 2012 r. stawki podatku od nieruchomości wzrosną średnio o 3 procent. Ogółem miasto chce zyskać na tej operacji przeszło 2,4 mln zł. Zgodnie z projektem średnio o 4 proc. wzrosną też stawki podatku od środków transportowych. Ta zmiana ma z kolei przynieść ok. 272 tys. zł.

Na co zostaną wydane te pieniądze? Aż 2 miliony złotych w przyszłorocznym budżecie zaplanowano na budowę nikomu niepotrzebnej fontanny multimedialnej na placu w rejonie al. Lubomirskich. To dopiero początek, bo na 2013 r. planuje się kolejne 4 mln zł na ten cel. Cała inwestycja może pochłonąć do 10 mln zł. Opozycja już zapowiada, że będzie wnioskować o inne przeznaczenie pieniędzy rezerwowanych na fontannę.

***

Wygląda na to, że podwyżka podatków jest tylko po to, żeby zrealizować fanaberie prezydenta Rzeszowa. Mamy nadzieję, że przynajmniej radni zachowali resztki zdrowego rozsądku.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kage78
kage78
9 lat temu

Ludzie, jesteście tak bezdennie głupi, że aż wstyd. Nie widzicie, jak bardzo rozbudowuje się Rzeszów? Nowe osiedla powstają jak grzyby po deszczu. A czemu pieniędzy jest mało? A bo się ludziom, którzy korzystają z rzeszowskich dróg, mostów, itd PRZEMELDOWAĆ NIE CHCE i nadal płacą podatki do innych gmin. I TO JEST OK? Tracimy grube SETKI MILIONÓW złotych tylko dlatego, że ktoś się ( nie wiedzieć czemu ) NIE CHCE przemeldować. Obowiązek meldunkowy NADAL ISTNIEJE!!

olek
olek
9 lat temu

Ferenc rządzi Rzeszowem jak własnym domem nikogo sie nie boji i wszystkich ma gdzieś.

kasprzak
kasprzak
9 lat temu

Jak najbardziej pomysł z fontanną w tym miejscu to ciekawa sprawa, ale bez żadnych scen i temu podobnych, bo tak czy siak w pobliżu są bloki, więc imprezy gościłyby cholernie rzadko….

wojtuś
wojtuś
9 lat temu

nie do pomyśkenia żeby jeden czowiek ferenc rządził rzeszowem i wszyscy się go bali i tańczyli tak jak on im zagra