Podwyżki pensji prawie o 50 proc. … w rządzie!

Waldemar Pawlak okazuje się być najlepszym pracodawcą w kraju. Podwyższył swoim pracownikom pensje średnio o 3100 zł. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE, KRAJ. Chcesz dostać w ciągu czterech lat podwyżkę w wysokości 3100 zł? Pracuj w Ministerstwie Rolnictwa.

Ilu z nas, normalnych obywateli, chciałoby pracować choćby za średnia krajową? O pensjach pracowników ministerstw można tylko marzyć. Oni jednak wcale nie są zadowoleni ze swoich zarobków i wciąż domagają się podwyżek, które… dostają.

Około 3 500 zł to średnia krajowa. 70 proc. mieszkańców Podkarpacia takiej wypłaty nie zobaczy jeszcze długo, jeśli w ogóle taki cud się zdarzy. W dobie kryzysu i ciągłej fali zwolnień, samo posiadanie pracy staje się luksusem. O awansie już nawet nikt nie myśli. PO, partia rządząca, obiecywała w spotach wyborczych, że ludziom będzie żyło się lepiej i swojego słowa dotrzymują. Szkoda tylko, że wśród tych osób, których życie się polepsza są tylko pracownicy zatrudniani przez ministrów.

Jak podaje “Fakt”, średnie zarobki pracowników Ministerstwa Skarbu w 2007 r. wynosiły 4000 zł (najmniej ze wszystkich resortów). Rok temu wzrosły do 5200 zł. Przez te cztery lata wyższe pensje dostają pracownicy wszystkich ministerstw. Pracownicy Kancelarii Premiera w 2007 r. zarabiali średnio 5400 zł. teraz to już 7500 zł. Koleżankom i kolegom po fachu z pewnością zarobków zazdroszczą pracownicy Ministerstwa Zdrowia. Choć ich średnie płace wzrosły z 4100 zł do 5500 zł, to mniej od nich zarabiają jedynie w resorcie skarbu.

Największe podwyżki jednak zafundowali sobie pracownicy Waldemara Pawlaka. Przez cztery lata zarobki wzrosły tam z 4400 zł do 7500 zł!

***
To najlepszy dowód na to jak Ministrowie dbają o ludzi. Przepraszam, … o swoich ludzi.

bsz

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
blokersFerdynardK.Bimbała Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
blokers
Gość
blokers

i co ztym zrobić?Kiedyś na taką wiadomosc można było spalić komitet wojewodzki.A dzisiaj???J

Ferdynard
Gość
Ferdynard

Tawariszcz Lenin pobudka !!!

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

Ta oczywista prawda dzisiejszej koalicji rządowej , a szczególnie PSL -u przekłada się do samego dołu , tzn. do tych heroldów niosących sztandary dawnej Witosowskiej partii , a dziś krzewicieli nepotyzmu i niesprawiedliwości społecznej. Cóż przy święcie narodowym warto zapytać jak tam czuje się Śmietanko szef KR i reszta z aferki taśmowej itd.??? Tych z rzeszowszczyzny znamy – więc o ich dokonaniach nie warto pisać.