Podwyższyli podatki nawet o… tysiąc pięćset procent!

Stanisław Kopeć, sołtys Krzątki domaga się przeprowadzenia ponownej modernizacji ewidencji nieruchomości na terenie swojej miejscowości. Fot. Autor

KRZĄTKA. Zmiana ewidencji miała pomóc, a doprowadza ludzi do szału.

Nowa ewidencja gruntów i budynków w Krzątce (gm. Majdan Królewski) miała doprowadzić mapy geodezyjne do zgodności ze stanem faktycznym. Jak jest naprawdę? – Mieszkańcy są oburzeni, bo opodatkowano im kompletnie nieużyteczne budynki i grunty. W sytuacjach drastycznych, ci, którzy kiedyś uiszczali rocznie 100 zł podatku, teraz muszą płacić 1,5 tys. zł – denerwuje się Stanisław Kopeć, sołtys Krzątki.

Modernizacja ewidencji nieruchomości ma charakter obligatoryjny, bo jest efektem sejmowej ustawy. Dzięki temu mają powstać zgodne z rzeczywistością mapy geodezyjne.

Po głowie dostał najpierw sołtys

O tym, że jest odwrotnie przekonany jest Stanisław Kopeć, sołtys wsi Krzątka. – Po tej całej modernizacji ludzie najpierw psioczyli na mnie, bo jestem sołtysem, potem jeździli po urzędach. Bez powodzenia – wkurza się sołtys. – Jeszcze wymiary działek jako tako się zgadzają, ale ich klasyfikacja jest byle jaka. Myślę, że ta inwestycja wymaga powtórzenia.

 Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Paweł Galek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.