Podziel się z potrzebującymi

PODKARPACIE. – Pilnie potrzebujemy krwi grupy 0 Rh minus i B Rh minus.

Prosimy więc, by osoby cieszące się dobrym zdrowiem, a mające grupy krwi najbardziej obecnie potrzebne przyszli i oddali ten bezcenny lek – mówi Zenobia Lewanowicz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

W grudniu Centrum w ogóle nie przyjmowało krwi, co często denerwowało dawców. Wynikało to z tego, ze pod koniec roku szpitale nie przeprowadzały planowych operacji, zabiegów wymagających krwi było mało, więc i krew nie była potrzebna w takich ilościach jak zwykle. Teraz to się zmieniło. Placówki medyczne pracują nareszcie normalnie. – A to naczynia połączone, szpitale potrzebują krwi my jej dostarczamy, krew ma bardzo krótki okres ważności. Nie możemy jej pobierać nie mając dla niej odbiorców. To byłoby zwykłe marnotrawstwo – mówi pani Zenobia.

Darem życia można podzielić się od poniedziałku do piątku w Rzeszowie na ul. Wierzbowej 14 w godzinach od 8 do 13,30 lub w oddziałach terenowych w Dębicy, Jaśle, Krośnie, Leżajsku, Mielcu, Przemyślu, Sanoku, Stalowej Woli i Tarnobrzegu w godzinach od 8 do 12 (bliższe informacje www.rckk.rzeszow.pl)

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments