Pogotowie ratunkowe rekomendowane do ISO

Na swój prestiż personel pogotowia pracuje biorąc udział w międzynarodowych zawodach w ratownictwie medycznym, z których zwykle przywozi wysokie miejsca

MIELEC. Działają według niezawodnych procedur Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu po audycie zewnętrznym została rekomendowana do uzyskania certyfikatu ISO 9001:2008. Jeśli specjaliści w Anglii uznają tę rekomendację za uzasadnioną, stacja zyska znak, który daje gwarancję najwyższych standardów usług medycznych, a także skutecznych, uporządkowanych procedur administracyjnych.

– Ideą naszej misji jest ratowanie, a czynności ratownicze da się ubrać w system procedur, które dają pewność, że każdy pacjent otrzyma pomoc na takim samym, najwyższym poziomie – mówi Zbigniew Bober, dyrektor pogotowia. – Prawidłowość i niezawodność tych standardów można sprawdzić, dlatego poddaliśmy się takiemu testowi.

Podstawą są szkolenia

Audyt zewnętrzny to trudny sprawdzian całej załogi, która musi rozumieć i doskonale znać, a – co najważniejsze – stosować procedury, które porządkują pracę, eliminują stres wynikający z konieczności bieżącej oceny sytuacji i nieustannego doboru odpowiedniej metody działania. Aby stacja budowała jakość na procedurach, konieczny jest wkład i szkolenia pracowników. Stąd personel pogotowia na wszelkiego rodzaju zawodach w ratownictwie, imprezach, w szkołach, przedszkolach, gdzie charytatywnie edukuje społeczność po to, aby mieszkańcy potrafili sobie pomóc jeszcze zanim na miejsce przyjedzie ratownik. Nie bez znaczenia jest najnowocześniejszy sprzęt, który musi funkcjonować w dostosowanej do niego bazie.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments