Pojawiła się szansa na budowę wiaduktu i dwóch obwodnic

Gdyby projekt rozbudowy drogi wojewódzkiej stał się faktem, wolnym od ciężkiego ruchu byłoby m.in. centrum Raniżowa. Fot. Autor

PODKARPACIE. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich zlecił opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego, dotyczącego rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 875 Kolbuszowa-Sokołów Młp.

W skład zadania wchodzi m.in.: budowa wiaduktu nad linią kolejową Ocice-Rzeszów, a także powstanie obwodnic Werynii i Raniżowa.

Program funkcjonalno – użytkowy pomoże w ustaleniu kosztów prac projektowych i budowlanych rozbudowy drogi.

Koncepcja rozbudowy drogi została podzielona na cztery etapy. Jeden z nich dotyczy budowy wiaduktu nad linią kolejową nr 71 Ocice-Rzeszów wraz z powstaniem obwodnicy, która po stronie północno-zachodniej omijałaby ul. popr. Sawy w Kolbuszowej i Werynię, na końcu włączając się do drogi nr 875 przed Dzikowcem.

W koncepcji jest również budowa obwodowej, omijającej po północno-zachodniej stronie Raniżów, Staniszewskie i Zielonkę. Ostatni etap inwestycji dotyczyłby połączenia zmodernizowanej i rozbudowanej już drogi wojewódzkiej nr 875 z planowaną północną obwodnicą Sokołowa Małopolskiego.

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o