Pojechali do Belgii po naukę

Europoseł Tomasz Poręba (pierwszy z prawej) w otoczeniu trenerów piłki nożnej z Mielca, którzy odbyli staż w Liege. Fot. Autor
Europoseł Tomasz Poręba (pierwszy z prawej) w otoczeniu trenerów piłki nożnej z Mielca, którzy odbyli staż w Liege. Fot. Autor

MIELEC, LIEGE. Trzech mieleckich trenerów piłki nożnej – Rafał Ćwięka, Jakub Korczykowski i Maciej Serafiński – kilkanaście dni temu odbyło staż w Akademii Piłkarskiej Standard Liège.

Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mielcu, Zbigniew Hariasz zaznacza, że wyjazd był efektem wieloletniej współpracy z europosłem Tomaszem Porębą.

– To już trzeci wyjazd podkarpackich trenerów na piłkarskie staże w Belgii – zauważa Poręba. – Przez ostatnie lata udało się wypracować naprawdę dobre relacje klubem w Liege. Dla mnie ważne jest, że po raz kolejny jadą tam trenerzy z Mielca. Mamy w naszym mieście bardzo dużo zdolnej młodzieży i świetnych młodych trenerów. To im przede wszystkim chcę tymi zagranicznymi stażami pomóc. Zrobię wszystko aby były nadal kontynuowane – dodaje.

Tuż przed wyjazdem trenerzy zgodnie podkreślali, że takie staże mogą tylko pomóc w zdobywaniu kolejnych doświadczeń w szkoleniu młodzieży. – Bardzo się cieszymy z tej możliwości. Chcemy jak najwięcej skorzystać z tego, zdobyć cenne doświadczenie, które wykorzystamy w pracy w Mielcu – komentował Jakub Korczykowski.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments