Pokaż Kolbuszową kiedyś i dziś

Przykładowa praca: okolice kolegiaty kolbuszowskiej kiedyś i dziś. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Wyjątkowy konkurs dla fanów fotografii i lokalnej historii.

Jeśli interesujesz się historią swojego miasta a do tego lubisz fotografować, powinieneś wziąć udział w konkursie „Dawniej i dziś”, który organizuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej. – Liczymy na zdjęcia lub fotomontaże porównujące dawną i obecną Kolbuszową – mówi Łukasz Szymański (31 l.), pracownik MiPBP. – Prace powinny składać się ze zdjęcia archiwalnego i współczesnego – dodaje.

Prace na konkurs należy przesyłać na jeden z emaili: biblioteka@kolbuszowa.pl lub lszymanski@o2.pl; można je też dostarczać osobiście. Jedna osoba może zgłosić do 10 prac. Każda z nich będzie rozpatrywana indywidualnie. Termin nadsyłania prac mija 15 maja br.

– Poprzez ten konkurs chcemy zachować to, co się nazywa dziedzictwem kulturowym, a zarazem zachęcić mieszkańców, zwłaszcza tych młodych do obserwowania tego, co się dzieje wokół nich, żeby mieli świadomość pewnego procesu historycznego – podsumowuje Andrzej Jagodziński (58 l.), dyrektor biblioteki. – Udział w tego typu przedsięwzięciu uczy pewnej pokory, umiejętności obserwowania, dokumentowania tego i opisywania.

Archiwalne zdjęcia są dostępne na stronie internetowej biblioteki. Każdy, kto chce wziąć udział w konkursie, może je po prostu ściągnąć na swój komputer. – To część z ponad 2 tys. zdjęć, które przekazała nam rodzina Karola Grodeckiego – precyzuje Jagodziński. Dziś ludzie „strzelają” tysiące zdjęć, bo to właściwie nic nie kosztuje. Często te fotografie są pozostawione samym sobie. Nasz konkurs uczy ich porządkowania i opisywania – dodaje.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o