Pokaz mocy

Zwycięstwo mielczan w sobotnim meczu z Powenem ani przez moment nie było zagrożone. Fot. Wit Hadło

TAURON STAL MIELEC – POWEN ZABRZE. Na oczach selekcjonera Stal zagrała koncertowo.

Stal może jeszcze nie potrafi pokonać Vive Kilece i Wisły Płock. Wiele jednak wskazuje na to, że tak jak duet potentatów “odjechał” reszcie drużyn, tak nasz zespół powoli staje się dla innych ekip nieosiągalny. Potwierdziło to spotkanie z Powenem.

Goście tylko przez pierwszych kilka minut toczyli wyrównaną walkę. Gdy w 13. min Łukasz Szatko wędrował na ławkę kar, jego zespół prowadził 7-5. Wtedy jednak swój koncert gry rozpoczął bramkarz Lech Kryński, co dało okazję do szybkich i skutecznych kontr jego kolegom i momentalnie zrobiło się 12-5. To był nokaut, po którym Powen już się nie podniósł.

Wychodząc na drugą połowę z dziesięcioma bramkami zaliczki, mielczanie mogli się martwić tylko jak nie stracić koncentracji. Być może do gry na wysokich obrotach zmobilizował ich selekcjoner Michael Biegler, który przyjechał do Mielca szukać zawodników do kadry. Po tym co zobaczył, niewykluczone, że kilka nazwisk z zespołu Stali trafiło do jego notesu. – Po takim spotkaniu można być zadowolonym. Dobrze zagraliśmy w obronie, mało było też start. To dało efekt w postaci efektownej wygranej – podsumował sobotni mecz trener Skutnik.

STAL    38
POWEN    24
(20-10)

STAL: Kryński, Lipka – Wilk 3, Janyst 3, Sobut 3, Kornecki, Szpera 3, Babicz 6, Gudz, Gliński 3, Krzysztofik 3, Chodara 7, Kostrzewa 7
POWEN: Kicki, Banisz, Kotliński – Niedośpiał 2, Stodtko 7, Garbacz, Kuchczyński 4, Mokrzki 1, Adamczak, Bushkow 1, Kowalski, Rumniak 4, Kandora 1, Droździk 2, Nat 2, Piątek.

Sędziowali: Andrzej Kierczak (Kraków) i Tomasz Wrona (Kraków). Kary: 10 min oraz 10 min. Widzów 1500.

p

do “Pokaz mocy”

  1. Marcin

    Mecz obserwował na trybunach nowy trener reprezentacji Polski Michael Biegler (siedziałem 5m obok). Spotkanie z olbrzymią przewagą Stali, mecz praktycznie rozstrzygnięty został jeszcze przed przerwą. Różnica klas pomiędzy zespołami. Znakomita postawa Lecha Kryńskiego w bramce (grał cały mecz), świetna obrona (Gliński, Gudz), skuteczni Babicz, Kostrzewa, Chodara i na początku meczu Sobut. Kilka efektownych bramek mielczan (Chodara, Krzysztofik). U gości grę ciągnął Stodtko, reszta słabiutko. Ciekawe czy Biegler zanotował nazwisko któregoś z zawodników mieleckich w swoim notesie?

    Po tej wygranej Stal awansowała na 3 miejsce w tabeli PGNiG Superligi!

    Więcej o piłce ręcznej na blogu: http://sportwmielcu.blogspot.com/

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.