Pokażmy wszyscy, że jesteśmy przeciw buc-pasom!

Buspasy to jeden z najgłupszych pomysłów ekipy Tadeusza Ferenca. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Przyłącz się do obywatelskiej akcji i zaopatrz się w naklejkę.

Obywatelska akcja “Zakaz buc-pasów” nabiera tempa. Działa już specjalna strona, na której można zamówić naklejki. Jeśli uzbiera się odpowiednio dużo chętnych w tym tygodniu będą rozdawane one na mieście.

Przypomnijmy, że akcja “Zakaz buc-pasów”, której inicjatorem jest Ireneusz Dzieszko z Prawicy Podkarpackiej, ma na celu pokazanie władzom miasta, że mieszkańcy nie godzą się na wprowadzanie w Rzeszowie buspasów. Dla wszystkich chętnych przygotowano specjalne naklejki, które można umieścić np. na zderzaku samochodu.

W ubiegłym tygodniu zaczęła działać strona www.bucpas.pl Dostępne są na niej informacje o akcji i adres mailowy akcja@buspas.pl – Pisząc na ten adres można składać zamówienia i zgłoszenia zapotrzebowania na naklejki – wyjaśnia Dzieszko. – Jeśli będzie odpowiednia ilość chętnych uruchomimy w tym tygodniu na mieście punkty gdzie będziemy rozdawać naklejki.

Rozbieżne opinie policjantów

Prawica Podkarpacka zareagowała też na słowa rzecznika prasowego podkarpackiej  policji – Podkomisarz Paweł Międlar w swoich wypowiedziach do mediów twierdzi, że  dopuszczenie  samochodów  osobowych  i  jednośladów  na  pasie dla autobusów  jest zgodne z prawem. Jednocześnie w mediach ogólnopolskich inni funkcjonariusze policji przedstawiają w podobnej materii odmienne zdanie.  W  związku z tym skierowaliśmy do komendanta głównego policji pismo zawierające prośbę o wyjaśnienie tej sprawy – tłumaczy Ireneusz Dzieszko i powołuje się na jeden z programów Janusza Weissa w Radiu Zet.

“Z kontekstu wypowiedzi funkcjonariusza Policji wynika, że można stosować tylko wyjątki i dopuszczenia opisane w rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów drogowych” – czytamy w piśmie.

***

Im więcej osób umieści na swoim samochodzie naklejkę “Zakaz buc-pasów” tym większa szansa powodzenia akcji. Pokażmy władzom z ratusza, że czasy PRL już dawno się skończyły!

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jeremi
jeremi
9 lat temu

co nam jeszcze ta POwalona władza wymysli -my naród wytrzymały tylko jak długo ??????

awar
awar
9 lat temu

bus pasy mają być

jeremi
jeremi
9 lat temu
Reply to  awar

człowieczku puchu marny-chba jestes jeden z NICH

Ignacy
Ignacy
9 lat temu

nie mają innej roboty? niech sie zajmą odsniezaniem bo juz sie zaczyna!!!!!!