Pokazy filmu “Eugenika”

RZESZÓW, ŁAŃCUT. Na Podkarpaciu gościł będzie Grzegorz Braun, reżyser-dokumentalista. Patronatem nad pokazem filmów objęły Super Nowości.

Przedpremierowe pokazy jego najnowszego filmu “Eugenika – w imię postępu” odbędą się 28 kwietnia o godz.16 w Wojewódzkim Domu Kultury (Rzeszów, ul. Okrzei 7) oraz tego samego dnia o godz.19 w Domu Parafialnym (Łańcut, ul. Farna 20).

- Film opowiada o zapomnianych projektach “ulepszania” gatunku ludzkiego, które przed stu laty zrobiły zawrotną karierę w USA – mówi Grzegorz Braun o swoim dziele. – Z pozoru niewinne, “postępowe” teorie utorowały drogę ludobójczej praktyce w Niemczech.

Po projekcji zaplanowano dyskusję z udziałem reżysera. Wstęp wolny.

Grzegorz Braun jest twórcą i współtwórcą takich filmów jak New Poland, Towarzysz Generał, TW Bolek, Defilada zwycięzców, Errata do biografii, 2005–2006 – Plusy dodatnie, plusy ujemne, Wielka ucieczka cenzora. Współpracuje z telewizją Trwam, siecią Klubów Gazety Polskiej. A spotkanie organizuje stowarzyszenie Contra in Vitro.

ac

do “Pokazy filmu “Eugenika””

  1. damian 56.09

    genialnie-będę tam na 100% z kumplami. ten film jest git

  2. Elżbieta

    Super!! Najlepsza wiadomośc jaka mi sie mogła przydarzyć! Od dawna marzyłam zobaczyc ten słynny film, dobrze ,że będzie w naszym mieście!! A pogadać z Grzegorzem Braunem to szczyt marzeń!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.