Pokazy filmu “Eugenika”

RZESZÓW, ŁAŃCUT. Na Podkarpaciu gościł będzie Grzegorz Braun, reżyser-dokumentalista. Patronatem nad pokazem filmów objęły Super Nowości.

Przedpremierowe pokazy jego najnowszego filmu “Eugenika – w imię postępu” odbędą się 28 kwietnia o godz.16 w Wojewódzkim Domu Kultury (Rzeszów, ul. Okrzei 7) oraz tego samego dnia o godz.19 w Domu Parafialnym (Łańcut, ul. Farna 20).

– Film opowiada o zapomnianych projektach “ulepszania” gatunku ludzkiego, które przed stu laty zrobiły zawrotną karierę w USA – mówi Grzegorz Braun o swoim dziele. – Z pozoru niewinne, “postępowe” teorie utorowały drogę ludobójczej praktyce w Niemczech.

Po projekcji zaplanowano dyskusję z udziałem reżysera. Wstęp wolny.

Grzegorz Braun jest twórcą i współtwórcą takich filmów jak New Poland, Towarzysz Generał, TW Bolek, Defilada zwycięzców, Errata do biografii, 2005–2006 – Plusy dodatnie, plusy ujemne, Wielka ucieczka cenzora. Współpracuje z telewizją Trwam, siecią Klubów Gazety Polskiej. A spotkanie organizuje stowarzyszenie Contra in Vitro.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
damian 56.09
damian 56.09
9 lat temu

genialnie-będę tam na 100% z kumplami. ten film jest git

Elżbieta
Elżbieta
9 lat temu

Super!! Najlepsza wiadomośc jaka mi sie mogła przydarzyć! Od dawna marzyłam zobaczyc ten słynny film, dobrze ,że będzie w naszym mieście!! A pogadać z Grzegorzem Braunem to szczyt marzeń!