Pokazywali, jak ratować ludzkie życie

Fot. Na centralnych placach w Mielcu i Radomyślu ratownicy medyczni pokazywali, jak ratować ludzkie życie

MIELEC, RADOMYŚL WIELKI. Warsztaty, pokazy ratownictwa medycznego, gry i zabawy dla dzieci, promocja rozwiązań pomagających zadbać o własne bezpieczeństwo, a także honorowego oddawania krwi – to w skrócie program organizowanych przez mieleckie pogotowie „Bezpiecznych wakacji”.

Impreza odbyła się w sobotę (4 bm.), w godz. 10-14 na Placu Armii Krajowej w Mielcu oraz w tym samym czasie w Radomyślu Wielkim na Rynku. Bezpłatny pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi, rady dotyczące zachowań w razie wypadku, praktyczne ćwiczenia umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, to elementy imprezy, które dla wielu będą na wagę złota. – Zrealizowaliśmy edukację z zakresu utraty przytomności i bezdechu, postępowania w przypadku złamań, krwawień i oparzeń, zwichnięć, ran, czy ukąszeń – wylicza Zbigniew Bober, dyrektor mieleckiego pogotowia.
W trakcie trwania imprezy w wyznaczonym punkcie rozdawane były ulotki m.in. propagujące wpisywanie w telefonach komórkowych pod hasłem ICE (In Case of Emergency – „w razie wypadku”) numeru osoby, z którą w razie wypadku powinny się kontaktować służby ratunkowe. Impreza będzie też okazją do promowania czytelnego oznaczania domów.

Nie zabrakło pokazu działań zespołu ratowników: przyjęcie zgłoszenia ratunkowego przez dyspozytora pogotowia ratunkowego i prowadzenie czynności pierwszej pomocy, z zaznaczeniem współpracy miedzy zgłaszającym, a dyspozytorem. Obserwatorzy przyjrzeli się przejęciu czynności ratunkowych przy osobie poszkodowanej z użyciem sprzętu specjalistycznego. Atrakcją było również wykonanie transmisji EKG do hemodynamiki.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments