Pokolenie 1500 zł brutto

30 proc. naszego społeczeństwa zarabia ustawowe minimum. Płaca minimalna dotyczy głównie absolwentów, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. 30 proc. naszego społeczeństwa zarabia ustawowe minimum.

Jak podaje jeden z portali internetowych, 30 proc. naszego społeczeństwa zarabia ustawowe minimum. Płaca minimalna dotyczy głównie absolwentów, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy. Jak to zmienić?

Nie wszyscy młodzi ludzie są skazani na wstąpienie w szeregi przedstawicieli tego pokolenia. Aby tego uniknąć trzeba zacząć się starać o zdobywanie cennych doświadczeń zawodowych już kilka lat przed dyplomem.  Niestety są jednak i tacy, którzy mają ponad dziesięcioletni staż pracy, żadnych perspektyw na podwyżkę, a z roku na rok coraz mniej szans do zmiany miejsca zatrudnienia. Adam i Anna z Rzeszowa są małżeństwem. Oboje mają wyższe wykształcenie i pracują już kilka lat. Ich miesięczny dochód na rękę to niecałe 3 tys. zł. Z tej sumy nie są w stanie nic odłożyć. – Wystarcza nam na opłaty i spłatę kredytu. Pomagają nam finansowo rodzice i teściowie – podsumowują małżonkowie.

***

Obecnie bardzo trudno znaleźć pracę. Ludzie cieszą się jak już ją znajdą nawet za płacę minimalną. Warto jednak inwestować w siebie, aby mieć większe szansę na lepiej płatne zajęcie.

Justyna Paszkiewicz

Dr Tomasz Soliński, ekonomista WSIiZ Rzeszów:
– Warto w trakcie studiów uczestniczyć w praktykach zawodowych, w wolontariacie oraz wyrabiać sobie kontakty. Dyplom to nie wszystko. Pracodawcy oceniają naszą wiedzę, kompetencje i kwalifikacje. Dobrym pomysłem jest też założenie własnej działalności gospodarczej. Warto inwestować w siebie.

do “Pokolenie 1500 zł brutto”

 1. zgrzyt

  Do ~nolleyt~ zarabiałem przez rok czasu na stażu 900 zł, po kilku latach 1200 zł. Majster, czy brygadzista zarabiał w zakładzie 1500 zł. Najtańszy garnitur kosztował wtedy 800 zł, Zegarek marki Błonie 700 zł., mała lodówka 6500 zł. Więc pampersie nie p….. na dziadziusiów i na kler.

 2. xyz

  Młodzi głosowali na Tuska to teraz mają…

 3. Stefan

  Młodzi jeszcze mają wyjście – mogą wiać jak najdalej stąd. Ale ryży chce, abyśmy pracowali do 67 roku życia. To dopiero tragedia. Pracownika po 40-stce już żaden pracodawca nie zatrudni. Będziemy siedzieć na bezrobociu, bez prawa do zasiłku i czekać na szybką śmierć jak na wybawienie. A wybawiony będzie tylko ZUS, bo nie będzie musiał wypłacać nawet części tego, co zabiera nam przez całe życie. Za to elyty będą bawić się dalej w IPN-y, agencje, duperele. NIK ma rację, państwo w tym kraju nie działa od dawna, jest totalny burdel, a politycy i kler dbają tylko o własny chlew.

 4. nolleyt

  Ludziom wchodzacych na rynek pracy ten los frajera niewolnika zgotowali ich dziadusiowie i tatusiowie! Zafundowali im los frajerów, którzy dziś nie mają pracy, nie mają z czego się utrzymac. Wasi dziadusiowie i tatusiowie zamienili swoją socjalistyczną biedę, i zafundowali wam „demokratyczno-kapitalistyczną” nędzę, los niewolnika. Pośród was młodych przechadzają się w glorii bohaterów sprawcy waszej nędzy! Wojtyła jest waszym guru, a jego udział w obecnej nędzy milionów jest nie do przecenienia! Czy widział ktokolwiek z was, po roku 1989 starjk, głodówkę z rozpaczonych skopanych ludzi który towarzyszył klecha? czy ktoś słyszał o takim cudzie? Od roku 1989 nigdy, w zadnym strajku, w żadnym protescie głodowym, nie wspierał ofiary kler! Często za to bronił racji sprawców głodówki, czy strajków. Największym benificjentem zamiany biedy na nędzę jest kler , im jest super i aleleluja, chwalcie pana! Amen!

  • Jakub

   Ten los zgotowali im raczej 30 letni emeryci z służb, przerośnięta administracja, która nie wiadomo po co jest. Socjal i zapomogi dla nierobów oraz narzekaczy. Ten los zgotowali im też solidaruchy siedzące na stołkach w zakładach państwowych i biorących kasę za nic. Ten los zgotował im kler żyjący z naszych pensji. Ten los zgotowali im ci wszyscy nieudacznicy z gmin, którzy nie mają pojęcia jak zarządzać samorządem terytorialnym. W Polsce brakuje nam 2 rzeczy : prawdziwego kapitalizmu bez tych socjalistycznych zapomóg, zasiłków i marnowania pieniędzy przez urzędników, oraz drugiej jaką jest dobrze zarządzanie tym co mamy w tym kraju. Młodsze pokolenie też nie jest lepsze – uważa że praca im się należy bo przecież studiowali w Wyższych szkołach gotowania na gazie.
   Podpisano: inżynier elektronik

 5. TOMI

  POKOLENIE POLSKIE 6000ZŁ BRUTTO WIELKA BRYTANIA DZIEKI POZDRAWIAM

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.