Pokrętna i „pokręcona” odpowiedź radnego

Przewodniczący przemyskiej RM i szef klubu PiS w jednym, Maciej Kamiński, bardzo lubi prezentować się w mediach. Ocenę, jak się zaprezentował tym razem pozostawiamy naszym Czytelnikom. Fot. Kamil Krukiewicz

Jakiś czas temu pisaliśmy o kontrowersyjnych ulotkach świątecznych, które radni klubu PiS przemyskiej Rady Miejskiej „wypuścili” na największe zasańskie osiedla. Przed publikacją tamtego materiału zapytaliśmy szefa klubu PiS, Macieja Kamińskiego, który jest także z woli tzw. nowej większości przewodniczącym przemyskiej RM, o kwestię tych nieszczęsnych ulotek. M. Kamiński potrzebował jednak więcej czasu na odpowiedź. Dlatego tę odpowiedź przytaczamy Państwu teraz.

Przed Wielkanocą mieszkańcy największych osiedli przemyskiego Zasania otrzymali od radnych klubu PiS przemyskiej RM osobliwe ulotki „świąteczne”. Poza dość kontrowersyjnymi, z uwagi na wprowadzony właśnie przez rząd lockdown, życzeniami spędzenia świat w rodzinnym gronie zawierały one fotografie radnych klubu PiS wraz z opisem funkcji, jakie pełnią w przemyskiej RM oraz obszerną informację o dokonaniach tychże radnych dla miasta oraz nowych ich pomysłach. Niektóre ulotki trafiły do skrzynek pocztowych przemyślan, ale spora ich część walała się po klatkach schodowych skutecznie je zaśmiecając, co, jak się można domyślić, nie wzbudziło entuzjazmu mieszkańców Zasania. Pozwolili sobie zatem skrytykować pomysł radnych klubu PiS w mediach społecznościowych, a także interweniowali w naszej redakcji, wyrażając zbulwersowanie faktem, że radni PiS wykorzystali nadchodząca Wielkanoc do, jak to określali, szerzenia partyjnej propagandy i autopromocji.
Naturalnie zapytaliśmy szefa klubu PiS i jednocześnie przewodniczącego przemyskiej RM, Macieja Kamińskiego, o tę sprawę. – Czy nie uważają Państwo jako radni, że prowadzenie agitacji politycznej i chwalenie się swoimi wynikami pracy radnych, pod otoczką świąt wielkanocnych nie przystoi przedstawicielom większościowego układu w przemyskiej RM, a także członkom klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości? – zapytał wprost nasz dziennikarz. Maciej Kamiński na odpowiedź na to pytanie potrzebował czasu. Nadeszła ona tuż przed świętami i brzmi: – Odpowiadając na pytanie, to jeśli Pan Redaktor pyta o wpisy Pana Posła Marka Rząsy czy Radnego Marcina Kowalskiego na portalu społecznościowym Facebook dotyczącego wspomnianego tematu? Zostawiam to bez komentarza… Jednocześnie dziękuję Państwu za zainteresowanie tematem – napisał Maciej Kamiński nawiązując do wcześniejszych komentarzy na Facebooku szefa klubu Wspólnie dla Przemyśla, Marcina Kowalskiego oraz posła PO z Przemyśla, Marka Rząsy, którzy na Facebooku krytykowali pomysł z ulotkami. Odpowiedź Macieja Kamińskiego przytaczamy w całości, zachowując oryginalną pisownię i interpunkcję.
Odpowiedź ta pokazuje, jak przewodniczący klubu PiS, a z woli tzw. nowej większości także przewodniczący przemyskiej RM poważnie traktuje kontakty z mediami, jak również, jak bardzo obchodzi go zdanie przemyślan, jeśli nie jest po jego myśli.

Monika Kamińska, Kamil Krukiewicz

4.8 79 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta nauczycielka
Aneta nauczycielka
3 dni temu

Im wiecej Kaminskiego hejtujecie to ma przez to coraz wiecej zwolennikow.Nic wam to miernoty nie daje

anka
anka
6 dni temu

Człowiek bez jakiejkolwiek zalety.

Pompo
Pompo
5 dni temu
Reply to  anka

Oj tam oj tam!!!
Dla mężatej radnej Różyckiej musiał mieć jakieś zalety że rzuciła swojego męża dała sobie zrobić radnemu Kamińskiemu dziecko.
Chyba ze było to niepokalane poczecie jak u Maryji Panny bo tak radna Różycka jak i radny Kamiński startując w wyborach chwalili się swoimi katolickimi wartościami jakie nie są im obce.

psychiatra
psychiatra
6 dni temu

Przewodniczacy Kaminski to najlepszy czlowiek jaki mogl sie mieszkancom Przemysla trafic.Bierze udzial we wszystkich akcjach charytatywnych. Wiec Globusie nie pisz bzdur.

Globus
Globus
6 dni temu

Najgorszy przewodniczący rady, jaki trafił się w naszym mieście. Nic pozytywnego nie da się o nim powiedzieć. I do tego straszny sknerus.

Aneta nauczycielka
Aneta nauczycielka
6 dni temu

Pompo.
Na sile sa te twoje komentarze.
Daruj sobie.
Konrad ma racje.

Pompo
Pompo
6 dni temu

Aneta ale Kamiński należy do PiSu który na sztandarach ma wartości katolickie. Czy zrobienie przez kawalera Kamińskiego już mężatce Różyckiej dziecka to są te wartości katolickie?
Odpowiedz mi proszę.

Ola
Ola
6 dni temu

Czy ktoś w ogóle czyta te Super Nowości? W ostatnim czasie to krytyka PiS leci na okrągło, a innych? Natomiast widzę że Radnego Kamińskiego też się obawiacie? Nie dziwię się jeśli tak jest , przy tym co się dzieje i jego aktywności dużo nie brakuje aby jeszcze więcej zmienić….

Sama głosowałam na niego i dalej to zrobię, bo warto za to co robi.

Pompo
Pompo
6 dni temu
Reply to  Ola

Czyta!!! Czego ty jesteś znakomitym przykładem.
Trzeba piętnować demagogie PiSu w Przemyślu.
Powołują się na nauki Jana Pawła 2. Czarnek chce moim dzieciom w szkole zaaplikować nauki JP2. Kaczynski mówi że Polska będzie katolicka albo jej w ogóle nie będzie.
A tutaj Radny kawaler Kamiński robi dziecko dzieciatej mężatce radnej Kamińskiej.
GDZIE TU TE WARTOŚCI KATOLICKIE?
CZY MOZE MI TO JAKIŚ PiSior WYTŁUMACZYĆ?

Pompo
Pompo
6 dni temu
Reply to  Pompo

Nie radnej Kamińskiej tylko KAMIŃSKI ROBI DZIECKO MĘŻATCE RADNEJ RÒŻYCKIEJ.
Gdzie tu te wartości katolickie?

Pompo
Pompo
7 dni temu

Panie przewodniczący Pan się pochwali Jak Pan mężatce ktora miała męża i z nim ma dzieci swoje dziecko zrobił.
Tak po katolicku rozumiem.
Jest Pan osoba publiczna i należy do partii PiS ktora na sztandarach ma wartości katolickie.

images.jpeg-9.jpg
brzeszczotto
brzeszczotto
7 dni temu
Reply to  Pompo

To też wymyślili ci z „soku z buraka”. Już im prokurator pisze skierowanie do sanatorium z firankami w kratki w oknach.

Pompo
Pompo
7 dni temu
Reply to  brzeszczotto

Jaki?
Stanisław Piotrowicz KOMUNISTYCZNY PROKURATOR ZBRODNICZEGO STANU WOJENNEGO!!!
Rzadowym samolotem za publiczne nasze pieniądze niech z rozwodnikiem Kuchcinskim przyleci który z samolotu taksówkę se zrobił i latał też z druga żona Dorotą Mech-Kuchcinska oraz dziećmi Julią, Ignacym i Szymonem Kuchcinskimi.

1613662133_mtpfsg_500.jpg
Helmut fon Gulkhe
Helmut fon Gulkhe
7 dni temu
Reply to  Pompo

… nie pyta się też całego szefostwo PO w jakim języku kolędują i czy Polska powinna uzyskać reparacje wojenne :)

tomys.jpg
Pompo
Pompo
6 dni temu

Poczytaj skąd Kaczyński ma taką willę.
To ci oczy otworzy jak Kaczynscy żyli za komuny jak paczki w smalcu.

rosati.png
Konrad
Konrad
7 dni temu

Ulotka leżała pod skrzynką?przed skrzynką? Czy za skrzynką? Napiszcie wreszcie że kłuje was w oczy że radny Kamiñski robi w mieście najwięcej że pobił rekord dostając ponad 1200 glosów na radnego , że jako jedyny radny wysłał życzenia na ulotce do mieszkañców naszego miasta że jako jeden z nielicznych zauważa problemy naszego miasta i że nie możecie sie z tym pogodzić że wreszcie jest taki Kamiñski dzięki któremu w tym mieście coś się dzieje i dlatego ciągle o nim piszecie, gryzie was to i tyle . O czym będzie kolejny artykuł? Że radny Kamiñski biegł chodnikiem a nie potrawie… Żenada

MARO
MARO
7 dni temu
Reply to  Konrad

Ha haha hiha jako jedyny zauważa problemy hahaha posikam sie. Problemy to on mnoży… Durną interpelację to każdy średnio inteligentny ba nawet mało inteligentny napisze, proszę wskazać co konkretnego zrobil dla miasta o jakie pieniądze na inwestycje zabiegał. Co załatwił, poza propagandą ze pomógł na zielonym rynku a g… zrobił bo żadnej w tym jego zasługi nie było. Krytykować to każdy głupi potrafi… no i jeszcze przypisywać sobie cudze sukcesy A zrobić coś konkretnego potrafi? NIe o to nam ich wyborcom w tym mieście chodzi, nie o to chodzi żeby dla głupiej polityki blokować rozwoj miasta, ale syty głodnego nie… Czytaj więcej »

Pompo
Pompo
7 dni temu
Reply to  MARO

Co konkretnego zrobił pytasz?
Żonatej z innym facetem radnej Monice Różyckiej dziecko zrobił.

Marek
Marek
7 dni temu
Reply to  Konrad

Kamiński nic nie robi. Zaczęła mu doradzać jego tymczasowa współlokatorka i wyszło z tego wielkie gówno. Agresją i manipulacją nic nie osiągnie.

Pompo
Pompo
7 dni temu
Reply to  Marek

Ale żeby tak mężatce dziecko zrobić.
Gdzie tu wartości katolickie?

brzeszczotuńcio
brzeszczotuńcio
7 dni temu

Kilku starszych osobników, zapewne byłych członków partii (pisząc „partia” myślę „lenin”) i leciwych byłych „towarzyszy z bezpieczeństwa” i ich agentów TW, gdzieś tam zainterweniowało, to wcale nie znaczy, że wszyscy mieszkańcy Przemyśla byli zbulwersowani tą sytuacją. Są to tzw. „z du…y wzięte” informacje, którymi praktycznie nikt się nie interesuje, a co najważniejsze, nie potwierdza.

Pompo
Pompo
7 dni temu

Czy to ten przykładny katolik z PiSu ktory zrobił dziecko juz żonatej i dzieciatej radnej startującej z list Kukiza (ktora tez chwali się swoimi wartościami katolickimi) a dzięki temu cudzołustwu PiS odsunął od władzy w Przemyślu PO?
Choolercia bardziej pokręcone niż scenariusz MODY NA SUKCES!!!

prostownik
prostownik
7 dni temu

Dlaczego tyle trzeba było czekać na odpowiedź ?
Proste.
Najpierw po zredagowaniu tej odpowiedzi została ona przesłana do Kaczyńskiego i dopiero po jej parafowaniu została opublikowana jako „dopuszczona do opublikowania” ! Członkowie PiS-u mają tyle do gadania co żyd za okupacji.
Ot i cała tajemnica tego oczekiwania.

ROMAN
ROMAN
7 dni temu
Reply to  prostownik

Czyli jest podobnie jak w latach 50- tych za tow. Bieruta że każda informacja musi odbyć akceptację wierchuszki aby została przedstawiona szaremu wyrobnikowi pracującemu w pocie czoła – o!