Pół miliona złotych dla ofiar suszy w Afryce

UNICEF dystrybuuje m.in. lekarstwa przeciwko odwodnieniu (tzw. ORS). Fot. UNICEF

KRAJ. Właśnie mija miesiąc od momentu, kiedy UNICEF Polska rozpoczął zbiórkę pieniędzy na pomoc humanitarną dla dzieci w Rogu Afryki (Somalii, Etiopii i Kenii).  Polacy przekazali już 533 707 zł.

UNICEF (Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci) szacuje, że w Rogu Afryki ponad 2 mln dzieci cierpi z powodu niedożywienia, z czego około 0,5 mln z nich jest na granicy śmierci. Sytuacja w tej części świata wciąż jest dramatyczna, a ONZ ogłosił klęskę głodu w trzech kolejnych obszarach w regionie.

Dzięki wsparciu 3 sierpnia do Nairobi (Kenia) poleciał już czwarty samolot z pomocą humanitarną – m.in. z żywnością terapeutyczną, zestawami sanitarnymi oraz tabletkami uzdatniającymi wodę , w Kenii zapewniono pomoc dla 78 tys. niedożywionych dzieci oraz dla 24 tys. kobiet w ciąży. Z kolei pomocą humanitarną w samej Somalii objęto ponad 65 tys. dzieci.

Organizacja przeprowadził też kampanię szczepień przeciwko odrze i polio w Kenii i w Somalii oraz przeciwko odrze w Etiopii, obejmująca swym zasięgiem poniżej piątego roku życia.
UNICEF Polska nadal prowadzi zbiórkę na rzecz ofiar. Pomoc kierować można na specjalne konto akcji 73 1020 1013 0000 0102 0151 5907 lub przekazywać za pomocą darowizn online.

- W najbliższym czasie planujemy zwiększenie zakresu pomocy humanitarnej tak, aby dostarczyć ją do 325 ośrodków odżywiania i ponad 200 poradni terapeutycznych – mówi Martyna Markun z UNICEF Polska. – Rozpoczniemy również akcję dostarczania żywności bezpośrednio do domów i gospodarstw, w których przebywają ofiary suszy i klęski głodu. Planowana jest dystrybucja pomocy humanitarnej do 150 tys. domostw w ciągu jednego miesiąca.

ac

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.