Połącz naukę języków z hobby!

Fot. Mat. prasowe

Fot. Mat. prasowe

Od dawien dawna wiadomo, że o wiele łatwiej i przyjemniej jest uczyć się rzeczy, które sprawiają przyjemność. Jeśli masz jakieś hobby, to na pewno czas spędzony na jego pogłębianiu kojarzysz, jako miły. Dlaczego, więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i wykorzystać swoją pasję do skuteczniejszej nauki języków obcych.

Praktycznie każdą z pasji można połączyć z nauką języka. Do większości czynności, jakie wykonuje się w życiu codziennym, wykorzystywany jest język. I choć, może z pozoru Twoje hobby na pierwszy rzut oka nie ma nic wspólnego z językami obcymi, to można je wykorzystać przy ich nauce. Język używany jest do komunikowania się z innymi ludźmi, wymieniania poglądów i spostrzeżeń. Jeśli Twoją pasją jest na przykład kultura krajów skandynawskich, to nie sposób realizować jej bez czytania, oglądania filmów, rozmawiania z innymi ludźmi. Można także spotkać się z takimi zainteresowaniami, które zupełnie nie kojarzą się z nauką języka obcego. Do tego, aby realizować tego rodzaju hobby, nie są potrzebne kontakty z innymi osobami. Zawsze jednak można szukać informacji, aby wiedzę na dany temat bardziej pogłębić. Można to zrobić, wyszukując informacji, a przy okazji uczyć się języka.

Wszystkie te czynności, do których potrzebna jest znajomość języka polskiego, da się wykonywać, używając innego języka.

Rozwijanie swoich zainteresowań wspomagane nauką języków obcych ma same zalety.

  • Robisz, to co jest dla Ciebie najbardziej interesujące i niejako mimochodem uczysz się języka obcego.
  • Jest to bardzo dobry pomysł na wzbogacenie swojego słownictwa, poznanie nowych wyrażeń.
  • Poprawisz znajomość rozumienia tekstu pisanego, ponieważ jeśli jakaś kwestia będzie dla Ciebie niejasna, to masz motywację do tego, aby ją dokładnie zrozumieć.
  • Nauczysz się bardziej swobodnych wypowiedzi. O wiele łatwiej mówi się o czymś, co fascynuje.
  • Poznasz praktyczną stronę zagadnień związanych z gramatyką.
  • Łatwiej przełamiesz strach, przed nawiązywaniem rozmowy w języku obcym.

Jeśli czymś się interesujesz, to czytając dany tekst w innym języku, wiele kwestii może zrozumieć z kontekstu. Jeśli masz hobby, to na pewno nie trzeba Cię namawiać do tego, aby przeznaczać czas na rzeczy z nim związane. Dlatego połączenie nauki języka z hobby daje potężną dawkę motywacji. Według wszystkich danych, to właśnie motywacja jest kluczem do sukcesu, również w nauce języków obcych.

Zainteresowania mogą dostarczyć bardzo ciekawych kontekstów do nauki języków obcych.

Znajomość języków obcych jest dziś niezbędna, aby sprawnie funkcjonować w życiu zawodowym i prywatnym. Umiejętności językowe pomagają w tym, aby otrzymać lepszą posadę, umożliwiają kontakty z innymi ludźmi, pomagają spełnić plany związane z podróżami. Znajomość języków obcych daje także niezależność i większe poczucie własnej wartości.

Nauka języków obcych przy wykorzystaniu bogatych zasobów internetowych

Pojawienie się globalnej sieci internetowej dało dostęp do wielu zupełnie nowych możliwości, jeśli chodzi o naukę języków obcych. W dzisiejszych czasach nie jest się skazanym jedynie na lokalnych korepetytorów. Powstało wiele miejsc w sieci, gdzie można uczyć się języków obcych. Jedno z nich to platforma Preply (zobacz więcej na: https://preply.com/pl/skype/korepetycje-z-hiszpańskiego), dzięki której nauka języka jest łatwiejsza. Platforma udostępnia bardzo rozbudowaną bazę korepetytorów i native speakerów z całego świata.

Szukając informacji na temat swoich zainteresowań, na ogół trafiasz do źródeł znajdujących się w sieci internetowej. Wiele z tych zasobów jest w innych językach. To doskonały powód do tego, aby pogłębiać znajomość języka i samodzielnie dotrzeć do interesujących materiałów.

Bardzo dużo przydatnych do nauki materiałów znajdziesz również na znanym serwisie YouTube. Dostępne są tam kanały tworzone przez użytkowników na prawie każdy temat. To dobre miejsce, jeśli chcesz uczyć się języków obcych, a przy okazji chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co cię pasjonuje.

Proces nauki języków obcych składa się z kilku etapów. Jednym z pierwszych osiągnięć jest mówienie. Internet daje ku temu mnóstwo okazji. W sieci znajdziesz fora, blogi, media społecznościowe, a na nich specjalne grupy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawiązać kontakt z osobami, które interesują się tym samym, a mieszkają w innych krajach i nie rozmawiają po polsku. To doskonały powód, aby zacząć mówić w innym języku. Możesz także słuchać piosenek wykonawcy, który śpiewa w języku, którego się uczysz i śpiewać razem z nim. W dobrym opanowaniu języka obcego pomaga otoczenie się nim z każdej możliwej strony. Internet daje dużo sposobności do tego, aby otaczać się językiem i być z nim na bieżąco.

W sieci znajdziesz również portale, które do nauki języka obcego wprowadziły element grywalizacji. Nauka na nich przypomina w pewnym sensie grę, a za zdobyte umiejętności otrzymuje się punkty i odznaki. Miejsca tego typu sprzyjają poznawaniu nowych ludzi, z którymi w obcym języku można porozmawiać o swoich zainteresowaniach.

Jeśli chcesz, aby nauka języka obcego przynosiła dobre efekty, to wybierz taki rodzaj nauki, który sprawia Tobie największą przyjemność. Motywacja, którą da Ci hobby, spowoduje, że nauka będzie skuteczna.

Artykuł sponsorowany

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.