Połączą domy kultury i biblioteki

– Nic nie wiem o zwolnieniach pracowników – powiedziała po decyzji radnych Małgorzata Kowalska (57 l.), dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Dębiccy Radni podjęli w poniedziałek (04.03) decyzję o połączeniu miejskich bibliotek i miejskich domów kultury. Nie wiadomo jednak do końca, jak to połączenie będzie przebiegać. W wyniku fuzji bibliotek i MOK powstanie Dębicki Ośrodek Kultury.   

– Żywię nadzieję, że radni i władze wiedzą co robią i przedstawią nam rozsądną koncepcje połączenia – powiedziała po sesji Małgorzata Kowalska (57 l.), dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy.

Czy połączenie będzie oznaczać redukcje etatów? – Nic o tym nie wiem – powiedziała dyrektor Kowalska.

To samo pytanie kierujemy do burmistrza. – W połączeniu chodzi o to, żeby lepiej i taniej zarządzać ośrodkami kultury i bibliotekami – mówi Paweł Wolicki (41 l.), burmistrz Dębicy. – Będzie jeden zarząd, więc będą redukcje w administracji.

Burmistrz zadeklarował też, że celem fuzji nie jest likwidacja filii bibliotek czy domów kultury. Jakie oszczędności przyniesie to posunięcie? – Oszczędności nie zostały wyliczone, wiadomo jednak, że będzie taniej – powiedział burmistrz Wolicki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o