Połączą Podwisłocze z Wierzbową i wybudują nowy most

Nowy most zastąpiłby ten istniejący, który łączy ul. Naruszewicza i Wierzbową. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Budowa rozpocznie się najwcześniej w drugiej połowie 2013 r.

Jest już gotowa koncepcja przedłużenia ul. Podwisłocze i połączenia jej z ul. Wierzbową. Ale to nie wszystko. Miasto chce, by równocześnie rozpoczęła się budowa nowego Mostu im. Narutowicza który zastąpiłby istniejący. Problem w tym, że…projekt jest do poprawki. Realizacja inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2013 r.

Łącznik o którym mowa, czyli ok. 700-metrowy odcinek drogi ma według planów składać się z dwóch pasów ruchu. Piesi będą poruszali się oświetlonym chodnikiem a w miejscu styku nowej drogi z ul. Wierzbową stanie sygnalizacja świetlna. Kiedy plany zaczną się urzeczywistniać, tego jeszcze nie wiadomo, bo jak na razie w budżecie miasta brakuje pieniędzy na tego typu inwestycję. Jej koszt to kilka milionów złotych.

Choć może na samą drogę jakieś pieniądze by się jeszcze znalazły, korzystając z okazji łączenia dróg, miasto chce by równocześnie rozpocząć budowę nowego mostu łączącego ul. Wierzbową i Naruszewicza. Miałby on zastąpić istniejący wąski most, na którym ruch odbywa się wahadłowo. Niestety tej inwestycji towarzyszą kontrowersje bowiem w projekcie nowego mostu zapomniano wytyczyć ścieżkę rowerową. Miasto chce zatem wybrnąć z tego patu przekształcając w nią… jeden z chodników. To jednak nie podoba się mieszkańcom.

– Bez sensu. Niby nowy projekt a już trzeba przerabiać. Co za most, gdzie będzie tylko jeden chodnik, bo drugi będzie przerobiony na ścieżkę rowerową – krytykują. – A zaraz za mostem z dwupasmową drogą… korek, bo droga przecież wąska. To jakiś bubel i pieniądze wydane w błoto – krytykują.

***
Rzeczywiście, czy nowy most poprawi niby komunikację w tym rejonie miasta? W żadnym wypadku. Z jednej strony mamy al. Rejtana a z drugiej zatłoczoną ul Szopena. Zamiast zastanawiać się nad budową nowego mostu, który i tak trzeba przerabiać, lepiej było by zawczasu zastanowić się nad całym układem komunikacyjnym prawej części miasta. Było by z tego przynajmniej więcej pożytku dla mieszkańców.

Katarzyna Szczyrek

do “Połączą Podwisłocze z Wierzbową i wybudują nowy most”

 1. rysiek

  po jaki ch …. j likwidować dobry most przy Wierzbowej ?
  Kogo znów swędzą pazury aby zmarnotrawić kasę i wydać na remont czegoś co jest dobre ?
  Takich radnych. którzy decydują tak głupio rozerwałbym na strzępy !

  wrrrrr

 2. realista

  ” – bo jak na razie w budżecie miasta brakuje pieniędzy na tego typu inwestycję. Jej koszt to kilka milionów złotych.” Zamiast fontanny można było przeznaczyć pieniądze na ten cel. „Gospodarzy Miasta ” to my mamy że hoho. Ciekawe czy w swoich domach też tak rządzą?

 3. rzeszowiak

  Oczywiscie jakis madry tak zadecydowal !
  Ale nie pomyslal o tym ze dojazd do mostu od strony szpitala jest tak waski ze nawet gdyby tam byl normalny most to i tak bedzie ciagle niewykorzystany jak ten obecny.
  I po co ta glupia inwestycja ?
  Oj Ferenc, Ferenc

 4. orest

  Nie lepiej kładkę koło sanepidu zostawić w spokoju a wybudować nowy most OPRÓCZ tego a nie ZAMIAST burząc istniejący? Zawsze to byłaby jedna przeprawa przez wisłok więcej!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.